Росія нарощує військове угрупування і не збирається виходити з Донбасу – Марчук

Росія освоїла у воєнному плані і продовжує освоювати цей регіон "не соромлячись", повідомив представник України у Мінських перемовинах

Про затухання можна говорити з точки зору активності обстрілів, а з точки зору накопичення всіх складових, аж до польових госпіталів, засобів розвідки, складів зброї, відремонтованої техніки, це свідчить про те, що Росія не збирається виходити звідти. Про це в ефірі "5 каналу" в телемарафоні "Україна понад усе" заявив представник України в тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі та колишній секретар РНБО (1999–2003) Євген Марчук.

"У нас, наприклад, є абсолютно точні української сторони дані, як поступово, не стрімко збільшуються всі військові складові цих двох армійських корпусів: особовий склад, танки, було, умовно, 32 танки в такому-то підрозділі, через місяць – 37, ще через місяць – 41 так і по особовому складу. З точки зору воєнної, Росія освоїла цей регіон, окрім тих речей, які я сказав, це ще замінування переднього краю і групи, які періодично заходять у нашу зону, наприклад, зміна тактики в бойових діях. За останній місяць росіяни вже не використовують виснажливі артилерійські обстріли, а б'ють конкретно", – повідомив Марчук.

За словами Марчука, Росія використовує Україну як полігон, випробовує, наприклад, деякі види радіоелектронної боротьби.

Окрім того, Марчук оприлюднив останні дані щодо складу російських військ на Донбасі: "Можна сказати, два армійські корпуси, які Росія створила на цих тимчасово окупованих територіях, це десь 32-36 тисяч російських військових, які добре підготовлені. І від командуючого корпусом, їх заступників і командувачів рот, це представники російського Генерального штабу... Десь від 3 до 6 тисяч – це кадрові російські військові без шевронів з точним визначенням ЗС РФ, але це кадрові російські військові... Ми, до речі на переговорах російській стороні передаємо їхні портрети, фотографії і біографії – розвідка наша незрівняно сильніше, ніж це було два роки тому. Росіяни ж говорять, що це інтернет-інформація і вона не відповідає дійсності". 

Тобто, за його словами, Росія освоїла у воєнному плані і продовжує освоювати цей регіон не соромлячись.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Марчук сказав, що у Мінську вирішує все не тристороння контактна група

Попередній матеріал
КПВВ "Станиця Луганська"  та "Зайцеве" тимчасово припинили роботу
Наступний матеріал
Навіщо Варшаві політизувати Волинську трагедію

Меркель і Медведєв обговорили виконання Мінських угод

Сумніваюся, що Керрі стане "магічним ключиком" у вирішенні Мінська – експерт

РФ у Мінську відмовилась від своїх солдатів, затриманих на Донбасі

Україна у Мінську категорично вимагає контролю над власним кордоном

Негода в Білорусі – в аеропорту "Мінськ" зіштовхнулися два літаки

Експерт щодо переформатування "мінського формату": Мінські угоди не відлиті в бронзі і не висічені на мармурі