Нові загрози: ЗМІ перебувають під тиском у всьому світі – Freedom House

  Про Україну в звіті аналітики Freedom House не згадали

  ЗМІ зазнають нових загроз як у демократичних країнах світу, так і там, де влада є авторитарною. Про це зазначено в аналізі, який неурядова організація Freedom House оприлюднює до Всесвітнього дня свободи преси 3 травня, повідомляє "Радіо Свобода".

  За даними дослідників, у Росії уряд продовжив спроби управління інтернетом, схваливши нове законодавство про заборону сервісів VPN, які можуть використовуватися для обходу цензури. У Freedom House також вказують на закон, який вимагає ідентифікації користувачів месенджерів та інших сервісів.

  В Угорщині багаті бізнесмени, пов’язані з владною партією "Фідес", придбали більшість незалежних ЗМІ, включно з провідним онлайн-виданням та регіональними газетами. Ці дії відбулися без заперечень органу з питань конкуренції або ради з питань засобів інформації, відзначають дослідники.

  У США використання президентом Трампом загрозливої риторики і його неодноразові невдоволення конкретними журналістами та виданнями підривають довіру суспільства до базованої на фактах журналістики, відзначає Freedom House. Водночас медіа-організації та незалежні журналісти підтримують надійне висвітлення тем, що становлять громадський інтерес, розслідують можливі зловживання, ідеться в аналізі.

  Серед загроз, які постають перед засобами інформації в 2018 році, Freedom House вказує, що "режим на Кубі може посилити придушення незалежності журналістики, щоб послабити критику".

  Дослідники також відзначають, що "владна партія Польщі перейшла до контролю над пресою та змогла скоротити іноземну власність у спробі заморозити більш незалежні голоси".

  "Новий уряд Узбекистану зробив обнадійливі кроки у напрямку більшої відкритості, але справжній відхід від жорсткого авторитарного правління можливий лише в тому разі, якщо засоби інформації отримають редакційну незалежність та вільне інформування про зловживання", – наголошується в аналізі.

  Як повідомляв 5.UA, за минулий рік Україна піднялася на одну позицію в рейтингу свободи преси і зараз займає 101-е місце серед 180 країн світу.

  Попередній матеріал
  Поки що не в Топ-100: Україна піднялась у рейтингу свободи ЗМІ
  Наступний матеріал
  "Коли на вулиці близько нуля, а між завданнями на передовій є кілька годин перепочити": волонтери показали сон українського розвідника на Донбасі – фото

  Новий радник Трампа назвав російському послу три умови поліпшення відносин

  "Ніхто не поводиться жорсткіше, ніж я": Трамп розповів про місячну "сутичку" в Сирії між силами США і Росії

  Нові санкції проти РФ перебувають на розгляді в адміністрації США – Держдеп

  "Націлювалися на мільйони пристроїв": США та Британія звинуватили РФ у новій масштабній кібератаці

  Трамп: "Росія не збила жодної ракети, випущеної по режиму Асада у Сирії"

  Аваков: "У питанні протидії гібридній війні Росії весь світ має вчитися у нас"