Поки що не в Топ-100: Україна піднялась у рейтингу свободи ЗМІ

  Наразі Україна займає 101-е місце серед 180 країн світу

  За минулий рік Україна піднялася на одну позицію в рейтингу свободи преси і зараз займає 101-е місце серед 180 країн світу. Таку інформацію розмістила у себе на сайті міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів", повідомляє "Ліга.Новини".

  За інформацією RSF (Reporters sans frontières), Київ провів ряд довгоочікуваних реформ, включаючи закони про розкриття даних власників ЗМІ та доступ до держінформаціі.

  "Але, як показало недофінансування нового громадського мовника, це дуже тендітні досягнення. Потрібно зробити значно більше, щоб послабити вплив олігархів на ЗМІ і заохотити редакційну незалежність", –наголосили правозахисники.

  Пробуксовки в боротьбі з корупцією вплинули на розслідувальну журналістику, додали в RSF, а фізичні напади на ЗМІ, в тому числі вбивство журналіста Павла Шеремета в 2016 році, продовжують залишатися безкарними.

  "Також зростає стурбованість напередодні виборів у 2019 році", – зазначили правозахисники.

  У свою чергу, держава-окупант РФ зайняло в рейтингу 148 місце. На думку правозахисників, тамтешні ЗМІ безперервно поширюють пропаганду Кремля.

  Найнебезпечнішим для журналістів місцем на планеті, за даними RSF, залишається Сирія (177 місце), а найбільш невільним – КНДР (180). Поруч знаходиться Китай (176), Туркменистан (178), Еритрея (179) і В'єтнам (175).

  Рейтинг публікується щорічно з 2002 року. Інтерактивна світова карта з даними за станом на 2018 року доступна за посиланням.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, яке західноукраїнське місто отримало найвищу відзнаку ПАРЄ
  Наступний матеріал
  Нові загрози: ЗМІ перебувають під тиском у всьому світі – Freedom House

  За рік взлетіла: Україна піднялась у світовому рейтингу цінності громадянств

  Визначено найбільш високооплачуваного актора України

  Стало відомо, яке західноукраїнське місто отримало найвищу відзнаку ПАРЄ

  Найбільша в Україні сонячна електростанція введена в експлуатацію