Гірськолижний курорт
Гірськолижний курорт 5 канал

"Ми просто збанкрутуємо": у Європі гірськолижні курорти готуються до відкриття – уряди проти

Читайте по-русски
Європейська комісія не втручається в суперечки

Лижні курорти знову запрацюють у Європі? Деякі європейські держави уже готуються до відкриття нового зимового сезону. Натомість інші – виступають категорично проти. Саме звідти у березні коронавірус розповсюдився усією Європою. Хто за і проти та що кажуть про рішення урядів прості люди – розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Відкрити чи не відкрити? Чи працюватимуть гірськолижні курорти в Європі? Європейські держави не можуть дійти спільного знаменника. І не дарма. Адже у березні саме лижні курорти Франції, Італії та Австрії стали осередком поширення коронавірусу. А далі тисячі туристів розвезли недугу по всій Європі.

Через страх нової хвилі коронавірусу Німеччина обстоює закриття зимових курортів щонайменше до 10 січня.

"Лижний сезон наближається, і ми повинні спробувати досягти якоїсь європейської угоди, щоб закрити гірськолижні курорти. На жаль, може здаватися, що нічого страшного в них немає. Відкрити їх і справді легко, але наслідки можуть бути набагато серйознішими", – говорить Ангела Меркель, канцлерка Німеччини.

Поділяє думку Берліна Франція. Кажуть, відкрити сезон зараз – занадто небезпечно.

"Ми моніторимо ситуацію у світі з коронавірусом, і поки що все не дуже обнадійливо. І це ключовий момент. Нам треба зберегти населення. Тому наша позиція – обережність", – наголошує Жан Кастекс, прем’єр-міністр Франції.

А от у регіонах думку Парижа не поділяють.

"Коли президент Макрон оголосив, що лижні курорти залишаються закритими, склалося враження, що перед нашими обличчями грюкнули дверима. Для нас – це справжня трагедія і удар не лише по економіці сіл, зимовому спортивному відпочинку, а й по економіці всієї країни загалом", – говорить Кетрін Жульєн-Бречес, мерка французького муніципалітету Межев.

"Ми не завершили минулий сезон. Тепер нам не дають відкритися. Ми без роботи. За що і як нам жити?" – каже Пьєр де Монваллієр, директор гірськолижної школи.

Проти відкриття курортів до різдвяних свят і в Італії. Прем'єр Джузеппе Конте переконаний: країна заплатила занадто високу ціну під час спалаху коронавірусу навесні. Однак підприємців це не надто турбує.

"Ми не можемо чекати і готові відкриватися якомога швидше. Ми зробити ремонт у готелі і хочемо повернути вкладені гроші. Для нас це критично важливо", – зазначає Флавіо Коснзі, власник готелю в Італії.

"Ми готуємося і сподіваємося, що нам таки дозволять відкритися. Скільки ж можна? Ми там збанкрутуємо просто", – говорить Джіордано Каллегарі, власник магазину лиж.

А от Австрія вже готується до відкриття тамтешніх гірськолижних курортів. І планують почати відпочинковий сезон вже у грудні. Щоправда, поки що у країні локдаун. Він триватиме до 7 грудня. І продовжувати його не планують. Відкриють курорти і у Швейцарії.

Європейська комісія не втручається в суперечки. І заявила: Брюссель не має відповідних прав, аби регулювати такі питання. Кожна країна ЄС має самостійно вирішувати на державному рівні, працювати зимовим курортам чи ні.

"Важливо, і на цьому наголошує віцепрезидент Єврокомісії і єврокомісарка з питань охорони здоров’я – що завчасне зняття обмежень може збільшити поширення вірусу", – каже Стефан де Кеерсмекер, речник Єврокомісії.

Небезпека заразитися коронавірусом на гірськолижних курортах і справді є. Одними з перших саме звідти ще у березні COVID-19 до Києва привезли депутати Верховної Ради. А також інші найбагатші українці – Валерій Хорошковський та нардеп Сергій Шахов. Вони повернулися з французького лижного курорту Куршавель. Там разом із російськими колегами проводили довгі вихідні на 8 березня.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна без кредиту МВФ та з дірою в бюджеті: що далі – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова
Наступний матеріал
"Всі ракети доходили до цілі": ЗСУ відпрацювали новий спосіб наступу на полігоні Широкий Лан
Loading...

COVID-19 в Європі: карантинні заходи дають результат у Франції та Італії

Знищення норок через мутацію коронавірусу: на шкуродернях ЄС спалах нового штаму інфекції – ситуація в Україні

Карантин у світі: до чого закликають у ВООЗ та як країни Європи продовжують боротьбу з COVID-19

"Сухий закон" та посилення карантину – як в ЄС намагаються приборкати другу хвилю коронавірусу

Жорсткий карантин і новий штам COVID-19: яка нині ситуація з коронавірусом в Європі

В Європі виявили новий штам коронавірусу