Через ситуацію на польсько-білоруському кордоні на екстрене засідання збереться Рада безпеки ООН. Запит зробили три держави – Естонія, Франція та Ірландія. Засідання буде закритим.
В ООН наголошують: украй важливо, щоби питання міграції та біженців вирішували відповідно до міжнародного права і гуманітарних принципів. А така криза не призвела до напружених відносин між державами. Тим часом європейські лідери намагаються вплинути на Лукашенка через Путіна.
"Я спілкувалася телефоном із главою Росії Володимиром Путіним. І попросила його вплинути на президента Лукашенка. Мігрантів використовують як жертв антигуманної політики. І щось треба з цим робити. Ми говоритимемо про те, як підтримати держави, що мають кордон із Білоруссю. І як ми можемо розв'язати цю проблему гуманно. На жаль, нині це відбувається не так. Але дуже важливо, щоби ЄС зміг", – сказала канцлерка Німеччини Ангела Меркель.
Нагадаємо, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.
Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.
Раніше Литва і Латвія, а також Польща та Естонія звинуватили владу Білорусі у використанні нелегальних мігрантів як зброї в так званій гібридній війні проти ЄС. Вільнюс, Рига, Варшава і Таллінн закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва через заохочення іноземців до незаконного перетину кордонів Євросоюзу. На кордоні Польщі та Білорусі вже загинули кілька мігрантів.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.