Апеляційний суд Англії в своєму рішенні щодо суперечки України та Росії про єврооблігації на $3 млрд визнав, що Росія "вимагає від суду розгляду вимог за договором ... без надання Україні можливості захищатися, висуваючи аргумент захисту з примусу в ході судового розгляду", заявляє Мінфін України. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Апеляційний суд зазначив, що обрана Росією тактика суперечить "принципам правосуддя і є несправедливою ", – зазначає українське фінансове відомство в прес-релізі в п'ятницю.
Воно вказує, що одним з мотивів відхилення судом позиції судді Блера в суді першої інстанції, яка прийняла російську сторону, стало те, що він не прислухався до захисту України з примусу: "жодна країна не має права використовувати на свою користь власні порушення" міжнародного права.
У зв'язку з цим, Апеляційний суд прямо вказав у своєму рішенні, що уряд Англії "вважає дії Росії щодо окупації Криму і надання допомоги бойовикам на сході України в протистоянні українській влади прямим порушенням зобов'язань Росії з міжнародного права, зокрема, зобов'язань по імперативними нормами, відображеними в статті 2 (4) Статуту ООН ".
Своєю чергою, Апеляційний суд Англії дозволив обом сторонам оскаржити рішення Апеляційного суду до Верховного суду Великобританії.
"Україна впевнена, що їй вдасться переконати Верховний суд визнати і залишити в силі висновки Апеляційного суду", – йдеться в прес-релізі Мінфіну.
"У будь-якому випадку Україна з нетерпінням чекає можливості незабаром заявити свої аргументи і представити докази довільних актів агресії Росії в ході повного і відкритого розгляду справи в англійському суді", – додає українське фінансове відомство.
Як повідомляв 5.UA, 19 грудня Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать на суму понад 2,5 млрд доларів. Рішення винесли за позовом "Приватбанку" проти своїх колишніх власників.