Терористична атака в центрі столиці Кенії – Найробі. Бойовики-ісламісти із Сомалі напали на елітний готельний комплекс у районі Вестлендс, що в центрально-західній частині міста. За різними даними, загинули від однієї до семи осіб. Між спецслужбами та терористами розпочалася стрілянина. Детальніше про перебіг подій – Христина Катарина.
Кілька потужних вибухів сколихнули середмістя Найробі вдень вівторка, 15 січня. Потому поблизу готельного комплексу та офісного центру зчинилася стрілянина. Вогонь відкрили бойовики-ісламісти із Сомалі. Полум'я за лічені хвилини охопило припарковані поруч автомобілі. Поліція розцінює напад як терористичну атаку.
На мить атаки в будівлі перебували десятки людей. Нажахані, вони почали стрімголов вибігати із приміщень та шукати прихистку в банку неподалік. Деякі з працівників рятувалися, вистрибуючи з вікон. Інші – ховалися, де могли.
До місця події одразу прибули армійці, пожежники та поліцейські. Військові розпочали виводити людей із приміщень на вулиці. Утім поки що евакуювати вдалося не всіх.
Шоковані працівники запевняють: в офісах залишаються їхні колеги. Територію навколо оточили, зараз там працюють спецслужби. До операції залучили й гелікоптери.
Відповідальність за напад взяло на себе терористичне угруповання Аш-Шабаб, пов'язане з Аль-Каїдою.
"Правоохоронці та аварійні служби оперативно зреагували на інцидент та швидко оточили територію. Ситуація під контролем. Нам удалося евакуювати багатьох людей. Операція триває. Молимося за всіх, кого зачепила ця атака, і бажаємо швидкого одужання пораненим. Закликаємо громадськість зберігати спокій та діяти відповідно до інструкцій правоохоронних органів", – розповів начальник поліції Джозеф Бойнне.
Напади бойовиків Аш-Шабаб у Кенії трапляються часто. Одна з наймасштабніших атак сталася у 2015-му. Тоді від рук терористів загинули близько півтори сотні студентів.
Періодичні теракти – це спроба бойовиків помститися за участь кенійських військових у громадянській війні. Вона триває в Сомалі від 1991-го. Армійці з Кенії входять до складу миротворчих сил ООН. Вони захищають чинний сомалійський уряд. Проти нього і воюють бойовики-ісламісти.
Христина Катарина, "5 канал"