Саміт лідерів країн ЄС в Румунії
Саміт лідерів країн ЄС в Румунії 5 канал

Лідери країн ЄС ухвалили декларацію про захист єдиної Європи: головні теми саміту

  Читайте по-русски
  На порядку денному були відносини з Великою Британією після Брекзиту, спільний план подолання безпекових загроз з боку Росії і Китаю

  Лідери ЄС ухвалили декларацію про захист єдиної Європи. Документ підписали під час неформального саміту в румунському місті Сібіу. У ньому взяли участь лідери 27 країн Євросоюзу, окрім Великої Британії, яка готується до виходу зі спільноти.

  У саміті взяли участь і Президент Європейської ради Дональд Туск та голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

  Країни зобов'язалися захищати європейські цінності і стиль життя, демократію, верховенство права та завжди знаходити спільні відповіді на виклики й загрози. Глави держав та урядів також закликали європейців взяти участь у виборах до Європарламенту 23 травня.

  Загалом на зустрічі обговорювали стратегію розвитку Євросоюзу на найближчі п'ять років. Зокрема, питання міграції, економіку, перехід до зеленої енергетики. Крім того, важливою темою саміту стало рішення Ірану про припинення виконання частини зобов'язань з ядерної угоди 2015 року.

  На порядку денному були також відносини з Великою Британією після Брекзиту, спільний план подолання безпекових загроз з боку Росії і Китаю.

  "Декларація вкотре затверджує, що попри політичні розбіжності, всі країни ЄС вірять, що спільні дії – завжди найкращий варіант. Це означає, що слід гарантувати мир і процвітання всередині Європи, але водночас захищати наші цінності поза її межами. Світ не спить. Нам потрібно бути новітніми, сильними та єдиними", – заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

  "Трохи більше, ніж за два тижні, відбудуться вибори до Європарламенту. Понад 400 мільйонів європейців будуть змушені обирати між двома дуже чіткими альтернативами: спільна розбудова Європи й поліпшення ситуації – попри розбіжності, або ж її знищення та повернення до націоналізму. Це вирішальний вибір на кілька майбутніх років", – заявив президент Франції Еммануель Макрон.

  Попередній матеріал
  Порошенко присвоїв звання Героя України голові СБУ та загиблим полковнику і волонтеру
  Наступний матеріал
  У Росії помер журналіст Сергій Доренко
  Loading...

  Видача російських паспортів: Кремль планував це не залежно від того, хто стане Президентом України – МЗС

  "Агов, ЄС!": Гармс звернулася до низки високопосадовців через заяву Путіна про паспортизацію

  Мовний закон варто показати Венеційській комісії – Верховний представник ЄС

  Порошенко закликав ЄС посилити санкції проти Кремля

  "З нетерпінням чекають на зустріч": Туск і Юнкер у спільному листі привітали Зеленського

  "Залишайтеся з Україною": Порошенко закликав міжнародне співтовариство і надалі підтримувати Україну на шляху до ЄС і НАТО – відео