Вакцина
Вакцина Shutterstock

Китайська вакцина від COVID-19, яку купила Україна, показала ефективність менш ніж 60% – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Щоб використовувати вакцину для імунізації населення, досить рівня ефективності 50%

  Результати клінічних випробувань у Бразилії вакцини від коронавірусу Coronavac, розробленої китайською лабораторією Sinovac, показали середній показник ефективності нижче від 60%. Про це повідомляє інформаційний портал UOL із посиланням на два джерела в Національному агентстві нагляду за здоров'ям у Бразилії (Anvisa).

  Офіційні результати дослідження опублікують 12 січня.

  Раніше у ВООЗ і бразильському Anvisa наголошували: щоб використовувати вакцину для імунізації населення, досить рівня ефективності 50%.

  Нагадаємо, раніше повідомляли, що результати третього етапу клінічного випробування вакцини Coronavac в Індонезії продемонстрували ефективність 65,3% порівняно з 91,25% під час аналогічного випробування в Туреччині. ЗМІ повідомляли, що в Бразилії вакцина від Sinovac показала 78% ефективності.

  Зазначалося, що вакцина Sinovac менш ефективна, ніж вакцини, розроблені Moderna Inc. і спільно Pfizer Inc. і BioNTech SE, ефективність яких становила 94,5% і 95% відповідно. Але її можна зберігати в стандартному холодильнику, що спрощує та здешевлює транспортування і зберігання в менш розвинених країнах.

  Як повідомляв 5.UA, голова ДП "Медзакупівлі" заявив, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов самостійно визначив постачальника вакцини від коронавірусу для України, перевищивши повноваження.

  Нагадаємо, у МОЗ заявили, що уряд уже підписав угоду про постачання 1 мільйона 900 тисяч доз китайської вакцини. Україна отримає вакцину виробництва китайської компанії Sinovac Biotech упродовж 30 днів після реєстрації.

  Переговори в Міністерстві охорони здоров'я вели від вересня. Використають сироватку насамперед для захисту тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто напряму бореться з пандемією. Щеплення буде безкоштовним. 

  За умовами договору, перші 700 тисяч доз поставлять в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації. Що стосується домовленості про отримання 8 мільйон доз у рамках глобальної ініціативи COVAX – українська сторона нині працює над тим, щоб збільшити цю кількість удвічі – до 16 мільйонів, зауважив Зеленський. 

  Попередній матеріал
  Стало відомо ім'я українського армійця, який загинув на Донбасі
  Наступний матеріал
  У Монголії стався потужний землетрус
  Loading...

  Група міжнародних експертів ВООЗ прибуде до Китаю для розслідування причин виникнення коронавірусу

  Вакцина від COVID-19: чому між ДП "Медзакупівлі" та МОЗ виник конфлікт – сюжет

  Стало відомо, скільки людей у світі вже зробили щеплення від COVID-19

  COVID-19 у світі: в Китаї коронавірус виявили на упаковці з морепродуктами з Росії

  У Китаї в кількох тисяч людей виявили бактеріальне захворювання

  Повторне інфікування: у пенсіонерки з Китаю вдруге виявили COVID-19