Вакцина
Вакцина Shutterstock

МОЗ затягує погодження закупівлі вакцини від COVID-19 у ще одного виробника – "Медзакупівлі"

  Читайте по-русски
  4 січня компанія в письмовому вигляді повідомила, що може відмовитися від замовлення України в разі подальшого зволікання

  Один із виробників вакцини проти COVID-19 має намір відмовитися від ведення подальших перемовин з Україною, якщо найближчим часом рішення про замовлення не буде прийняте. Таке повідомлення надіслав виробник вакцини до державного підприємства "Медичні закупівлі України". Про це "Українській правді. Життя" розповів керівник держпідприємства Арсен Жумаділов.

  Водночас він не зміг розкрити назву компанії-виробника.

  Жумаділов розповів: "Медичні закупівлі України", яке реалізує закупівлі вакцини, надіслало на МОЗ всі пропозиції щодо договорів із кількома постачальниками на погодження. 28 грудня була отримана лише одна відповідь із погодженням щодо контрактування вакцини компанії Sinovac Biotech. Жодної інформації від МОЗ щодо контрактування іншого виробника агенція не отримувала". 

  При цьому він уточнив, що перемовини між цим виробником та Україною дійшли фінальної стадії: "Два тижні тому МОЗ отримало всі необхідні документи для погодження даної закупівлі. Відтоді жодного повідомлення чи зворотного зв'язку від міністерства ані компанія-виробник, ані державна закупівельна агенція "Медзакупівлі України" не отримали".

  4 січня компанія в письмовому вигляді повідомила, що може відмовитись від замовлення України в разі подальшого зволікання. 

  Як повідомляв 5.UA, у МОЗ заявили, що уряд уже підписав угоду про постачання 1 мільйона 900 тисяч доз китайської вакцини

  Переговори в Міністерстві охорони здоров'я вели від вересня. Використають сироватку насамперед для захисту тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто напряму бореться з пандемією. Щеплення буде безкоштовним. 

  За умовами договору, перші 700 тисяч доз поставлять в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації. Що стосується домовленості про отримання 8 мільйон доз у рамках глобальної ініціативи COVAX – українська сторона нині працює над тим, щоб збільшити цю кількість удвічі – до 16 мільйонів, зауважив Зеленський. 

  Останній крок, щоби вакцинація в масштабах країни спрацювала, – це зробити майбутній процес щеплення максимально масовим і переконати більшість українців щодо доцільності обов'язкової вакцинації.

  3 січня гендиректор ДП "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов звинуватив міністра охорони здоров'я Максима Степанова в неправомірній вимозі погоджувати всі закупівлі вакцин від COVID-19 із МОЗ і заявив, що надалі не має наміру цього робити.

  Попередній матеріал
  Білоруський слід у вбивстві Шеремета українські правоохоронці раніше навіть не розглядали – адвокати
  Наступний матеріал
  У МОЗ пояснили причину запровадження січневого локдауну
  Loading...

  Україна могла би укласти вже 2 контракти на поставку вакцини від COVID-19, а не один – очільник "Медзакупівель"

  Степанов сказав, коли Україна отримає першу партію китайської COVID-вакцини

  У МОЗ розповіли, яку вакцину може отримати Україна в рамках програми COVAX

  Удвічі більше: Україна отримає 16 млн доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX

  У МОЗ затвердили вимоги до вакцини проти COVID-19 – подробиці

  У МОЗ детально розповіли про 5 етапів масової вакцинації від COVID-19