Уперше за 46 років на півночі Кіпру відкрили для відвідувачів прибережний район Вароша. Його занедбали у 1974 році після вторгнення Туреччини. Про це повідомляє "5 канал".
Тоді Туреччина ввела війська у відповідь на спробу Атен об'єднати острів із Грецією. Відтоді існує Турецька республіка Північного Кіпру, яку визнає лише Анкара, і міжнародно визнана республіка Кіпр – член Євросоюзу.
Після вторгнення Туреччини з Вароша виїхали 39 тисяч греків-кіпріотів, а турецькі армійці обнесли місцину парканом. Весь цей час курорт перебував в ізоляції.
Рішення відкрити район-примару занепокоїло Брюссель. Там заявили, що це ще більше посилить напругу між Грецією і Туреччиною та завадить вирішенню кіпрського питання. Проти виступили й Атени та уряд Кіпру. Цей крок назвали порушенням резолюції ООН від 1984-го року. За нею, Вароша має перейти під контроль організації, його заборонено заселяти будь-ким, крім його жителів. Греція та Кіпр пообіцяли винести це питання на саміт лідерів ЄС наступного тижня.
"Для мене це історичний день, не можу передати словами. Коли ми були дітьми, Вароша було дуже жвавим місцем і неймовірно красивим. Скрізь працювали ресторани. Ми дуже часто сюди приходили", – пояснила мешканка Кіпру Сонай Ак'яр.
Нагадаємо, в січні 2019 року на курортне місто Анталія, розташоване на південно-заході Туреччини, обрушилися численні торнадо.