Німецький Мюнхен заявив, що готовий прийняти усіх біженців з Близького Сходу та Африки, які застрягли на польсько-білоруському кордоні. Про це повідомляє Sueddeutsche Zeitung, передає "5 канал".
Відповідне рішення ухвалила влада міста, мотивуючи це тим, що людські життя мають для неї найвищий пріоритет. У столиці Баварії запевняють, що можуть прийняти мігрантів швидко та "без зайвої бюрократії". Водночас просять федеральну владу Німеччини сприяти у переправлені переселенців до Мюнхена та оформленні усіх необхідних документів для отримання притулку в країні. На кордоні Польщі та Білорусі натепер перебувають сотні мігрантів з Африки та Близького Сходу, переважно Іраку. Вони облаштували табори під наглядом білоруських силовиків. Мігранти потерпають від браку їжі, ліків, елементарних умов санітарії та від холоду. Кілька днів тому стало відомо про загибель підлітка, який помер від переохолодження.
"Ми більше не можемо дивитися на те, як ці люди залишаються без перспектив і невизначеності. Вони можуть померти від голоду та хвороб", – сказав міський голова Мюнхена Верена Дітль.
Як повідомляв 5.UA, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.
Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.
Раніше Литва і Латвія, а також Польща та Естонія звинуватили владу Білорусі у використанні нелегальних мігрантів як зброї в так званій гібридній війні проти ЄС. Вільнюс, Рига, Варшава і Таллінн закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва через заохочення іноземців до незаконного перетину кордонів Євросоюзу. На кордоні Польщі та Білорусі вже загинули кілька мігрантів.
Варто додати, раніше Олександр Лукашенко заявив, що на території Білорусі можуть бути негайно розміщені всі збройні сили Російської Федерації з усіма видами озброєнь, якщо це буде потрібно для безпеки країни. Він мав намір розмістити на кордоні Білорусі з Україною зенітно-ракетні комплекси C 400.