У протистояння України з росією і КНДР впрягається Південна Корея. Сеул розглядає можливість допомогти Києву зброєю і навіть своїми військовими, про це пише журнал Newsweek. Водночас, за даними української розвідки, до 12 тисяч солдатів Кім Чен Ина вже рушають на Курщину. Заявою ошелешив очільник українського ГУР. Більше дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марії Дрозд.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Відтепер спільний ворог України та Південної Кореї. Солдати Кім Чен Ина у складі російської армії не вигадка. І вже зараз вони прибувають до Курської області, повідомив очільник ГУР Кирило Буданов. Надвечір вівторка заявою ошелешив і президент.
"Ми маємо інформацію про підготовку двох підрозділів із військових із Північної Кореї – може бути навіть дві бригади по 6 тисяч людей. І це виклик", – заявив Зеленський.
Головно, щоб від цього виклику не ховалися партнери, наголосив президент. Як раніше повідомили українська та південнокорейська розвідки, близько 12 тисяч військових КНДР навчатимуть для війни проти України. Південнокорейські ЗМІ інформують навіть про передислокування до росії пілотів, які здатні керувати ворожими літаками. У НАТО рішуче стурбовані, а в Сполучених Штатах поки розбираються. Кажуть про корейців знають, та не впевнені, що їх привезли саме воювати.
"Наші аналітики працюють над цим. Ми бачили, що північнокорейські війська рушили до Африки. Але те, що було Африкою, виявилося росією. Що вони там роблять? Це ще невідомо, ми ще розбираємося. Але є докази того, що в росії є війська КНДР", – зазначив очільник Пентагону Ллойд Остін.
"Я попросив президента Південної Кореї надіслати експертів для інформування Північноатлантичної ради. Це відбудеться на початку наступного тижня. Тоді ми побачимо, чи Північна Корея справді підтримує незаконну війну росії в Україні. Якщо це правда і КНДР надсилає війська в Україну, це означатиме значну ескалацію. Натепер ми маємо тільки інформацію від Південної Кореї", – пояснив генсек НАТО Марк Рютте.
"Дуже м'яко кажучи, це порушення санкцій, які накладені проти Північної Кореї. Це якраз великий привіт тим, хто дуже боїться екскалації в разі дозволу використовувати Україні західні ракети. Реакція має бути дуже жорстка і дуже активна, а поки що ми бачимо лише заяви", – зауважив військовий оглядач Денис Попович.
За словами речника Білого дому Джона Кірбі, такі кроки сигналізують, що путін у повному відчаї, якщо потребує піхотинців КНДР. Тезу ворог мого ворога – мій друг коротко підтверджують у Сеулі. Головний опонент корейських комуністів – Південна Корея, – пообіцяла втрутитись у ситуацію.
"Уряд закликає до негайного виведення північнокорейських військ, і якщо нинішня військова змова між Північною Кореєю та росією триватиме, ми не будемо терпіти, а діятимемо твердо з міжнародним співтовариством", – наголосив перший заступник радника з питань нацбезпеки Південної Кореї Кім Те Хьо.
І відгукнулися допомогти українцям у протистоянні. Сеул може відправити своїх офіцерів розвідки та експертів із ворожої тактики. Про це пише агенція Newsweek, посилаючись на співробітника спецслужб Південної Кореї. Про участь цих військових у бойових діях не йдеться. Вони радше допомагатимуть перекладати слова КНДРівців, коли ті потраплять у полон та у плануванні операцій. Ймовірною є і передача летальної зброї Україні, додає південнокорейське агентство Yonhap. Проте офіційно такі заяви поки що не лунають. Зацікавленість Сеулу співпрацювати з Україною очевидна, вони працюють на випередження.
"Тактично путін виграв від цього, але стратегічно, я думаю, що це катастрофічна і фатальна помилка для нього. Якщо тепер росія переможе, або навіть вийде з якимось середнім сценарієм типу заморозки, то вона буде відплачувати КНДР – допомагати ядерними, супутниками, технологіями і навіть солдатами. І для Південної Кореї тепер непереможена на території України росія – це проблема завтрашнього дня. І вони або перемагають у цій битві проти росії і КНДР без жодного пострілу на території України, або їм доведеться воювати в себе з тим самим тандемом", – пояснив політолог Олег Саакян.
Реакція Сеулу неабияк лякає путіна, пишуть в Інституті вивчення війни. російський диктатор щосили намагається згладити всі гострі кути із Південною Кореєю. Та вочевидь не в тому напрямку. І хоча іншого виходу, окрім співпраці із КНДР, у нього не було, путін "вистрілив собі в ногу", вважають експерти.
"Південнокорейський бізнес дуже щільно представлений на території росії, починаючи з суднобудування, бо, наприклад, Корея сьогодні будує 40% всього світового флоту", – заявив політичний аналітик Володимир Цибулько.
Читайте також: Війська Північної Кореї перемістили вглиб росії – ЦПД.
"В нас зараз кризовий момент із наданням від США снарядів ППО, з усіма іншими коплектувальними, які нам не може надати Захід у достатній кількості за нинішніх політичних, економічних і виробничих потужностей. А Південна Корея це якраз може бути для України джерелом всіх тих дефіцитних позицій, якими не може забезпечити Європа", – запевнив Саакян.
За час повномасштабного вторгнення Південна Корея жодного разу не надавала збройної допомоги, це забороняє законодавство держави. Натомість Сеул чимало відправляв гуманітарної та фінансової підтримки. Проте нині там готові діяти рішуче. Довкола солдатів Пхеньяну серед українських експертів вирує дискусія. Одні не виключають, що солдатів КНДР залучатимуть до так званих м'ясних штурмів, інші – що ті не підуть далі Курської області. Також є версія, що корейці приїхали не воювати, а навчатися або ж обслуговувати свою техніку.
"Насправді, зараз росіяни, як би це парадоксально не звучало, найбільш пристосовані до умов сучасної реалістичної війни. Коли не важливо, скільки коштує твій танк, якщо ти не можеш захистити його від стодоларового FPV-дрона. Можливо, корейці приїхали вчитися, перейняти цей досвід для того, щоб використовувати у своїх боях. Тут уже з'являється пряма зацікавленість Південної Кореї в тому, щоб ліквідувати всі ці війська, щоб вони не збільшили боєздатність північнокорейського війська", – зауважив військовий оглядач Василь Пехньо.
"росія не ризикне робити окремі північнокорейські війська як єдині підрозділи. Тоді це змінює абсолютно міжнародне правове поле. Тоді Україна зможе отримувати допомогу не у вигляді добровольців, а цілі підрозділи", – зазначив політичний аналітик Володимир Цибулько.
Традиційне "іх там нєт" услід за путінським посіпакою Пєсковим повторює і керівництво КНДР. Там повідомлення про участь у війні називають маячнею. Зовсім протилежне показує українська та південнокорейська розвідки, поки Захід продовжує лишень спостерігати.
Марія Дрозд, "5 канал"
Дивіться також: