Навіки прощання та чергове загострення. КНДР стягує вибухотехніків і саперів до кордону з Південною Кореєю. За даними Сеулу, для підготовки підривів автошляхів. Про це Пхеньян заздалегідь попередив навіть Сполучені Штати. Буцімто для уникнення непорозумінь. Але навіщо це Північній Кореї та чому на кордоні опинилися також артилерійські бригади – журналіст "5 каналу" Антон Кучеренко розбирався.
38-ма паралель – одна з найміцніших прикордонних зон у світі. Це єдина лінія зіткнення між Північною та Південною Кореєю. Через неї проходять кілька автошляхів та доріг. Крім них, корейців по обидва боки паралелі не поєднує більше нічого. А тепер і ці незначні засоби сполучення можуть зникнути.
"Ми виявили, що на дорогах встановлюють укриття, за якими проводять роботи. Ведеться підготовка до підриву цих доріг. Можливо, це станеться вже сьогодні, і, як повідомила Північна Корея, вони на це справді готові піти", – зазначив директор зі зв'язків з громадськістю об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї Лі Сун Джун.
КНДР всіляко саботує примирення з сусідкою. Диктатор Кім Чен Ин назвав Північну та Південну Корею – ворожими державами. У прикордонні Пхеньян демонтує ліхтарі, мінує дороги, лаштує колючий дріт та протитанкові бар'єри.
"Генеральний штаб Корейської Народної Армії віддав наказ об'єднаним артилерійським підрозділам уздовж кордону та підрозділам, які виконують важливе завдання, приготуватися до відкриття вогню", – оголосили по новинах КНДР.
Не саперами одними. Уздовж кордону КНДР тримає вісім артилерійських бригад у стані бойової готовності. Підрозділи дістали наказ відкривати вогонь у разі загрози.
"Північна Корея вчора повідомила про те, що Генеральний штаб Корейської народної армії віддав наказ про приведення оперативного резерву в повну бойову готовність уздовж кордону. Наші військові уважно стежать за пересуванням північнокорейських військових і повністю готові відповісти на будь-які потенційні провокації", – попередив директор зі зав'язків з громадськістю об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї Лі Сун Джун.
Напругу відчули у Вашингтоні. Напередодні Джо Байден застеріг світ від ядерної загрози. Звернувся до росії, Китаю та Північної Кореї. Зробив це символічно – у листі-привітанні цьогорічних лавреатів Нобелівської премії миру. Нагороду отримала організація "Нігон Гіданкьо", що опікується потерпілими від ядерних ударів по Японії наприкінці Другої світової. Джо Байден запросив "вісь зла" до переговорного столу. Готовий навіть не висувати попередніх умов.
"Торік, коли я відвідував Хіросіму і зустрівся з людиною, яка пережила бомбардування, я нагадав собі, що ми повинні зробити все, щоб остаточно і назавжди позбавити світ ядерної зброї. Сполучені Штати готові до переговорів із росією, Китаєм і Північною Кореєю без попередніх умов для зменшення ядерної загрози. Зменшення ядерної загрози важливе не попри небезпеки сучасного світу, а саме через них", – заявив президент США Джо Байден.
Від завершення Корейської війни 1953 року на півострові настав умовний спокій. Упродовж десятиліть Пхеньян сипав голосними заявами, бряцав ядерною дубиною, але від реальних дій тримався осторонь. Країни натомість пізнавали гібридні фронти війни. Віднедавна з Півдня до КНДР летять безпілотники з антиурядовими листівками. Пхеньян відповідає повітряними кулями, набитими мотлохом та брудом.
Антон Кучеренко, "5 канал"
Читайте також: Найманців із КНДР помітили на окупованій Донеччині – що це означає.
Як повідомляв 5.ua, на росії нині проходять злагодження кілька тисяч військових КНДР. Вже є дані про присутність окремих офіцерів на бойових позиціях.
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.