Тактика президента США Дональда Трампа щодо підпорядкування України та примушення країни до мирних переговорів базується на ретельно розробленому плані, який створив Кіт Келлог – спеціальний представник американського лідера з питань України та росії.
Про це повідомляє The Telegraph, зазначаючи, що до елементів цього плану входять і конфлікт в Овальному кабінеті 28 лютого, і зближення Вашингтона з москвою. Також у квітні минулого року Келлог зазначав, що зменшення військової допомоги Україні може бути використано для того, щоб змусити Київ сісти за стіл переговорів.
У плані йдеться про намір США досягти припинення вогню в Україні та врегулювання конфлікту через переговори. Америка продовжить постачати озброєння Україні та зміцнювати її оборону, щоб запобігти новим нападам з боку росії. Проте, як зазначає The Telegraph, майбутня допомога США вимагатиме від Києва участі в мирних переговорах із рф.
Ця частина плану реалізувалася майже так, як і передбачав Келлог. Спочатку Трамп розпочав мирні переговори з російським диктатором володимиром путіним, а потім запросив президента України Володимира Зеленського до переговорів.
США надавали Україні військову допомогу, поки Київ і Вашингтон працювали над угодою щодо ресурсів. Однак після конфлікту в Овальному кабінеті 28 лютого відносини погіршилися: Трамп звинуватив Зеленського в небажанні припинити війну і призупинив військову допомогу та обмін розвідданими. Тепер, як зазначається в статті, Зеленський намагається відновити відносини з Вашингтоном і повернути підтримку США.
- Читайте також: США зупинили доступ України до розвідувальної інформації, вето наклали і на Британію – експерти про загрози
У плані Келлога також ідеться про те, що для того, щоб змусити путіна сісти за стіл переговорів, треба запропонувати відкласти членство України в НАТО на тривалий термін в обмін на всебічну і перевірену мирну угоду з гарантіями безпеки.
Аналізуючи реальний вигляд цієї частини плану, видання The Telegraph підкреслило, що поступка була зроблена путіну ще до того, як він підняв слухавку для обговорення можливих мирних переговорів із Трампом. Автор статті нагадав, що на зустрічі НАТО в Брюсселі міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що Сполучені Штати не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом переговорів.
У частині плану, що стосується суверенітету України, зазначається, що країна не повинна відмовлятися від мети повернення всієї своєї території, але погодиться використовувати дипломатичні засоби замість сили. Дипломатичний прорив, ймовірно, відбудеться не раніше, ніж путін залишить пост президента рф. The Telegraph також зазначило, що події розвиваються саме так, як передбачав Келлог: американські чиновники один за одним повторюють, що Україні варто поступитися територією рф в обмін на закінчення війни.
У розділі плану щодо санкцій проти росії зазначається, що США та їхні союзники готові повністю скасувати санкції та нормалізувати відносини лише після підписання мирної угоди, яка буде прийнятною для України.
Проте, як повідомляє The Telegraph, американські чиновники за лаштунками закликають партнерів розробити плани щодо пом'якшення санкцій, щойно бойові дії припиняться. Згідно з інформацією агентства Reuters, Вашингтон уже розглядає можливості швидкого зняття обмежувальних заходів із ряду російських організацій та осіб.
У плані Кіта Келлога також йдеться про довгострокову безпеку – США можуть реалізувати узгоджену угоду на умовах, які відповідатимуть інтересам як Вашингтона, так і Києва. Частина цієї угоди має містити положення, що забезпечать створення довгострокової архітектури безпеки для оборони України.
"Цей розділ, як багато хто вважає, є обіцянкою озброїти Україну до зубів, якщо росія не зможе вести переговори або не виконає умови будь-якої потенційної угоди. Він також включає низку гарантій безпеки, які Вашингтон безумовно не пропонував Україні", – пише The Telegraph відносного того, що відбувається насправді.
При цьому більша частина конфлікту Зеленського з Трампом була пов'язана з наполегливою вимогою президента України обговорювати мирні переговори тоді, коли відповідні обіцянки щодо післявоєнної безпеки будуть викладені на стіл президентом США. Америка ж хоче перекласти цей тягар на європейців.
Нагадаємо, у Саудівській Аравії стартували перемовини України та США.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.