Ухвалення нового оборонного закону у США фактично унеможливить реалізацію "Північного потоку-2", вважає колишній радник з питань енергетичної безпеки в Держдепі Бенджамін Шмітт, передає "ТСН".
"Тільки-но Конгрес США ухвалить національний оборонний закон, у який також включені санкції проти "Північного потоку-2", це буде кінець прагненням Володимира Путіна закінчити цей проєкт", – сказав Шмітт.
За його словами, новий закон передбачає санкції проти страхових компаній і компаній з технічної сертифікації, що обслуговують проєкт "Північний потік-2".
"Навіть якщо "Газпром" або інші російські фірми просто погодяться з санкціями і знайдуть спосіб повільно завершити будівництво трубопроводу, можливо, навіть без міжнародних страховиків, малоймовірно, що якась авторитетна західна сертифікаційна компанія піде на санкційний ризик, щоб надати таку сертифікацію, що дозволить ввести проєкт в дію", – наголосив Шмітт.
Як приклад він навів оголошення сертифікаційної фірми DNV GL – у ній заявили про призупинення роботи над проєктом під впливом нових санкцій проти "Північного потоку-2".
Шмітт також додав, що у США сформувалася опозиція путінському проєкту як серед демократів, так і республіканців. На думку експерта, така позиція пов'язана із проблемами національної безпеки, пов'язаними із суверенітетом України, європейською енергетичною безпекою та протидією російському злочинному впливу в Європі.
"Опозиція "Північному потоку-2" охопила як демократичну, так і республіканську партії і зосереджена на протидії злочинному впливу Росії в трансатлантичному співтоваристві та підтримці національної безпеки та стратегічної стабільності України. Підтримка санкцій щодо зупинки проєкту вже багато років є двопартійною на Капітолійському пагорбі", – розповів експерт.
Нагадаємо, раніше Палата представників і Сенат Конгресу США домовилися внести додаткові санкції проти газопроводу "Північний потік-2" у проєкт оборонного бюджету на 2021 рік.