"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

"Кінець прагненням Путіна": нові санкції США остаточно заблокують "Північний потік-2" – американський експерт

  Читайте по-русски
  Опозиція путінському проєкту сформувалася як серед демократів, так і республіканців, наголошує ексрадник Держдепу

  Ухвалення нового оборонного закону у США фактично унеможливить реалізацію "Північного потоку-2", вважає колишній радник з питань енергетичної безпеки в Держдепі Бенджамін Шмітт, передає "ТСН".

  "Тільки-но Конгрес США ухвалить національний оборонний закон, у який також включені санкції проти "Північного потоку-2", це буде кінець прагненням Володимира Путіна закінчити цей проєкт", – сказав Шмітт. 

  За його словами, новий закон передбачає санкції проти страхових компаній і компаній з технічної сертифікації, що обслуговують проєкт "Північний потік-2".

  "Навіть якщо "Газпром" або інші російські фірми просто погодяться з санкціями і знайдуть спосіб повільно завершити будівництво трубопроводу, можливо, навіть без міжнародних страховиків, малоймовірно, що якась авторитетна західна сертифікаційна компанія піде на санкційний ризик, щоб надати таку сертифікацію, що дозволить ввести проєкт в дію", – наголосив Шмітт.

  Як приклад він навів оголошення сертифікаційної фірми DNV GL – у ній заявили про призупинення роботи над проєктом під впливом нових санкцій проти "Північного потоку-2".

  Шмітт також додав, що у США сформувалася опозиція путінському проєкту як серед демократів, так і республіканців. На думку експерта, така позиція пов'язана із проблемами національної безпеки, пов'язаними із суверенітетом України, європейською енергетичною безпекою та протидією російському злочинному впливу в Європі.  

  "Опозиція "Північному потоку-2" охопила як демократичну, так і республіканську партії і зосереджена на протидії злочинному впливу Росії в трансатлантичному співтоваристві та підтримці національної безпеки та стратегічної стабільності України. Підтримка санкцій щодо зупинки проєкту вже багато років є двопартійною на Капітолійському пагорбі", – розповів експерт.

  Нагадаємо, раніше Палата представників і Сенат Конгресу США домовилися внести додаткові санкції проти газопроводу "Північний потік-2" у проєкт оборонного бюджету на 2021 рік.

  Попередній матеріал
  Туреччина оголосила комендантську годину через поширення коронавірусу
  Наступний матеріал
  Хто і навіщо в Україні піднімає "хайп" на екологічній темі – політолог
  Loading...