Чоловік у респіраторі
Чоловік у респіраторі 5 канал

Карантин в Італії: як сприймають послаблення обмежень люди та що каже влада

Читайте по-русски
Країна збільшить рівень тестувань на коронавірус

Вперше після тривалого карантину послабила обмеження Італія. Із 4 травня тут відкрили деякі підприємства і фабрики. На роботу повернулося приблизно 4 з половиною мільйонів людей. Італійцям дозволили гуляти в парках і зустрічатися з близькими родичами. Італія стала однією із найбільш постраждалих від коронавірусу держав Європи. І другою за кількістю летальних випадків. Італійська влада закликає не легковажити заходами безпеки, попри послаблення карантину, інформує "5 канал".

Після двох місяців суворого карантину онука зустрічається з дідусем і бабусею, яких не бачила увесь цей час. Із послабленням обмежень влада Італії дозволила бачитися родичам, а також відкрила парки і сквери для прогулянок. Італійці насолоджуються погодою і зустріччю із близькими. Іноді – не стримують сліз.

"Під час карантину був повний розпач. Зараз я навіть не маю слів розповісти, які почуття мене переповнюють. Ми бачили нашу онуку лише по відеозв'язку протягом цих двох місяців. Але це не те, зовсім не те", – каже Доменіко Ді Масса, 72-річний дідусь.

Більшість магазинів поки що закриті, щонайменше до 18 травня. На невизначений термін зачинені школи, театри та кінотеатри. Ресторани і бари можуть продавати їжу лише на виніс.

Прем'єр-міністр країни наголосив, що епідемія іще не закінчилася, і закликав до відповідальності. Сумлінні мешканці італійських міст також поки що не поспішають скидати маску за першої нагоди. Поліція уважно контролює дотримання норм безпеки.

"Сподіваюся, людям вистачить здорового глузду і розуміння, що навіть з більшими можливостями для пересування, треба бути уважними і діяти відповідально. Звичайно, все поступово повинне відкриватися. Це значно краще, аніж бути на карантині так довго", – каже дівчина.

"Здоровий глузд поки що переважає у цій початковій фазі, коли місто прокидається. Місто, яке два місяці було мимоволі позбавлене повсякденної діяльності, не могло жити нормально. Ми не бачили людей без масок, не бачили зібрань, всі дотримувалися соціальної дистанції. І ми повинні й далі покладатися на особисту відповідальність кожної людини", – говорить Массімо Імпрота, офіцер поліції.

Суворий карантин в Італії запровадили на початку березня, він став одним із найдовших серед європейських держав. Усе через стрімке поширення хвороби та летальних випадків.

Щоб не допустити повторного спалаху коронавірусу, у межах послаблення карантину Італія збільшить рівень тестування. У різні регіони мають розіслати 5 млн тестів. Проведуть також 150 тис. аналізів крові із перевіркою на антитіла.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Краса в умовах карантину: МОЗ оприлюднило вимоги до роботи салонів
Наступний матеріал
У багатоповерхівці Львова пролунав вибух – травмована одна людина
Loading...

Коронавірус у світі: Трамп збирає лідерів G7 через пандемію, а в Польщі пропонують скасувати вибори

Як Європа готується до Великодня в умовах пандемії COVID-19 – сюжет

COVID-19 у світі: які фінансові наслідки спричинила пандемія в Італії – сюжет

COVID-19 у світі: понад 1,5 млн інфікованих, в Італії рекорд одужань

COVID-19 у світі: США за день встановили новий антирекорд смертності, в Італії епідемія йде на спад

Коронавірус у світі: кількість заражених уже понад 1,27 мільйона – одужало більш як 260 тисяч