Crew Dragon на МКС
Crew Dragon на МКС Twitter / SpaceX

Історичний момент: корабель Crew Dragon повернув на Землю двох астронавтів – що розповіли

Читайте по-русски
Сrew Dragon відкрив чотири гальмівні парашути й осів неподалік острова Пенсакола, що у штаті Флорида

Місія здійсненна. Корабель Сrew Dragon компанії "СпейсІкс" вдало приводнився у Мексиканській затоці. Це історичне повернення, адже востаннє космічний корабель сідав на воду 45 років тому – під час місії "Аполлон".

Сrew Dragon відкрив чотири гальмівні парашути й сів неподалік острова Пенсакола, що у штаті Флорида. На Землю повернув двох американських астронавтів – Боба Бенкена і Даґа Герлі. На МКС вони перебували 2 місяці. Астронавти тестували корабель для подальших подорожей. Із собою Бенкен і Герлі повернули на Землю американський прапор, що його на станції залишив попередній екіпаж від НАСА у 2011. Серед його членів був і нинішній командир Дуглас Герлі.

Місія поклала початок новій ері космічних мандрівок. Уперше за 9 років астронавти США дісталися МКС власною ракетою, і вперше це був апарат приватної компанії. Тепер Crew Dragon використовуватимуть не лише для доставки космонавтів, а й для туристичних мандрівок на земну орбіту. А в майбутньому – ще й на Місяць.

Наступний політ астронавти НАСА планують здійснити вже у вересні. А навесні 2021-го Crew Dragon полетить у першу міжнародну космічну подорож, у яку вирушть дві американські астронавтки, француз та японець.

"Це була неймовірна подорож, над якою ми працювали багато років. І тепер ми тут, де ви можете нас бачити. Бути першим екіпажем, який полетів на "Кру Дрегоні", – це круто," – розповів астронавт Дуглас Герлі.

"Це був особливий політ, і тепер ми вдома. Тривалий час ми не мали можливості літати на МКС самостійно. А тепер усе інакше. Я пишаюся тим, що є маленькою частиною команди, яка полетіла на Міжнародну космічну станцію і успішно повернулася. Емоції переповнюють", – наголосив астронавт Роберт Бенкен.

Нагадаємо, перші світлини Сонця прислала на Землю станція Solar Orbiter. Вона досліджує світило у межах спільної місії NASA та ESA.

 

Попередній матеріал
COVID-19 в Україні: захворюваність залишається на високому рівні, за добу – 990 нових випадків
Наступний матеріал
На Хрещатику чоловік підпалив автівку – подробиці
Loading...