Відмивання грошей
Відмивання грошей pixabay.com

"Глобальна пральня" Путіна: 17 банків Британії викрито на відмиванні російських грошей

  Попередньо до операції з відмивання $740 млн було залучено близько 500 осіб, серед яких олігархи, московські банкіри та ФСБшники

  Через найбільші банки Великої Британії представники російського криміналу зі зв'язками в уряді та спецслужбах РФ відмили близько $740 млн брудних грошей. Про це йдеться у розслідуванні The Guardian.

  "HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays та Coutts входять до числа 17 банків, які базуються у Британії або мають тут свої філії і є причетними до відмивання російських грошей. Документи, які бачили журналісти Guardian, свідчать, що принаймні $20 млрд були переміщені з Росії протягом 2010-2014 років. Детективи вважають, що реальна цифра може скласти $80 млрд", – йдеться в матеріалі.

  Зі слів високопосадовця, причетних до розслідування, гроші з Росії були "очевидно, або вкрадені, або мають кримінальне походження". Британські слідчі й досі намагаються визначити деяких із багатих та політично впливових росіян, які причетні до операції, що відома як "Глобальна пральня". За попередньою оцінкою, до цієї масштабної операції було залучено близько 500 осіб, серед яких "олігархи, московські банкіри та особи, які працюють або пов'язані із ФСБ".

  Видання також повідомляє, що Ігор Путін, двоюрідний брат президента Росії Володимира Путіна, входив до складу керівництва одного з московських банків, рахунки якого мають стосунок до шахрайства.

  Як повідомляв 5.UA, екс-голову Національного банку Молдови заарештували за шахрайство.

  Попередній матеріал
  Нардеп розповіла, що завтра відбуватиметься на комітеті ВР щодо обрання аудитора НАБУ
  Наступний матеріал
  Доньці Трампа виділили кабінет у Білому домі та допустять до секретної інформації
  Loading...

  ГПУ викрила аферу керівництва "Дельта банку" на 850 млн грн

  Порошенко затвердив санкції щодо російських банків

  У Росії порушили справу за рекламу "голосом Путіна"