Сергій Мавроді
Сергій Мавроді rus.delfi.ee

Геній "МММ": помер засновник найбільшої фінансової піраміди Сергій Мавроді

Офіційна причина смерті – серцевий напад

26 березня у Москві помер Сергій Мавроді – засновник масштабної фінансової піраміди "МММ". Йому стало зле на автобусній зупинці, "швидку" викликав випадковий перехожий. Утім, лікарі виявилися безсилими перед серцевим нападом. 

Він збудував найбільшу фінансову піраміду на теренах колишнього Радянського Союзу. За білетами МММ стояли в чергах. У 90-х роках мільйони людей хотіли легких грошей, а реклама зробила свою справу.

Повірили Сергію Мавроді понад 15 мільйонів людей. Йому вдалося акумулювати суму, яка дорівнювала мало не третині тодішнього бюджету Росії. Ціни на акції МММ зросли у 127 разів від початкового номіналу. Гроші вкладникам виплачували із внесків нових членів схеми, і до певного часу вона працювала. Поки піраміда не завалилася.

У 2003 році Мавроді засудили за шахрайство у великих розмірах – заґратували на чотири роки. Та після виходу на свободу він взявся за старе: спробував запустити нові піраміди на території Росії, Білорусі та України. Однак вони вже не мали такого успіху.

Люди пам’ятали крах та банкрутство МММ. Тоді Мавроді спробував будувати піраміди в Азії та Африці. Помер засновник МММ на 63-му році життя у московській лікарні. Офіційна причина – серцевий напад.

Михайло Прудник, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Фоторепортаж: Як європейські лідери прощалися з Гельмутом Колем – був присутній і Президент України

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Пісні, народжені в АТО": добробатівці та парамедики співають про найголовніше
Наступний матеріал
"Драконили", прострілювали, виманювали: як біля Широкиного ворог "на картинку" працює
Loading...