5 канал

"Драконили", прострілювали, виманювали: як біля Широкиного ворог "на картинку" працює

Українські позиції поблизу Широкиного бойовики обстріляли зі ствольної артилерії. Уперше за кілька тижнів гатили з мінометів різних калібрів. Як пояснюють це армійці – дізнайтеся в репортажі

Російські найманці поблизу Широкиного будь-що намагаються спровокувати армійців. Мета ворога – виявити вогневі точки українських захисників, пояснюють бійці. Бойовики не гребують будь-якими методами. 

"Випускали якихось дурників, вони ходили по окопах, виманювали, ліхтариками світили, аби ми порушили перемир'я. Нам не можна було стріляти, ми "мовчали", а нас "драконили", прострілювали, виманювали", – розповідає військовий Владислав.

Вогонь відкривають лише тоді, коли є пряма загроза життю, запевняють українські армійці. В неділю був саме такий випадок. Надвечір поблизу Широкиного терористи почали гатити з мінометів, а потім уперше за кілька тижнів застосували важчий калібр.

5 канал

"Налічували близько 15 приходів 120-мм міномета. Далі вони підсилилися ствольною артилерією: СПГ, РПГ, стрілкотня була постійно", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Олександра.

Бійці пояснюють: так терористи створюють "правильну" картинку, адже на супротивних позиціях саме перебували журналісти сепаратистських ЗМІ.

"Знаємо з перехоплень, що вчора в них працювали журналісти. Вони ще за світлу пору доби почали працювати "на картинку", – пояснюють українські захисники.

5 канал

Ворог "працює на картинку" не лише для журналістів, а й для представників ОБСЄ. Тому вдень на цій ділянці фронту зазвичай досить спокійно.

"Ми білі-пухнасті, не стріляємо. "Укропи" – нехороші люди, а ми – святі", – про таку позицію ворога розповідає військовий Ілля.

Цими вихідними значно зросла активність супротивника не лише в Широкиному, а й поблизу інших населених пунктів Приазов’я. Не бракує бойовикам і технічного оснащення – зокрема, приладів нічного бачення. 

Детальніше про ситуацію на передовій – дивіться в сюжеті:

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Геній "МММ": помер засновник найбільшої фінансової піраміди Сергій Мавроді
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": радниця міністра освіти, заслужена журналістка Іванна Коберник на "5 каналі"
Loading...