Позиції біля шахти 'Бутівка'
Позиції біля шахти "Бутівка"
5 канал

"Зовсім поряд ДАП": українські військові розповіли про 120-мм "затишшя" ворога

Поблизу Донецька активно працюють снайпери супротивника. Але це не єдина зброя, яка продовжує працювати, попри перемир'я. Бойовики також гатять із важких 120-мм мінометів

"Чудовий, сонячний, все тихо-спокійно", – так про день на позиціях неподалік Донецька розповідає десантник Михайло. Зовсім поряд – Донецький аеропорт, та добре видно будинки окупованого міста.

Військові визнають: кількість обстрілів з оголошенням перемир'я таки поменшала, втім, всеохопним його назвати складно.

"Такі, поодинокі вистріли лунають, проте не так, як раніше. Трошки таки мовчать вони. А вночі ДШК буває робить. Я вважаю, перемир'я має бути перемир’ям. Якщо ми не стріляємо, а вони стріляють, то що це за перемир'я?" – питається військовий із позивним "Гіря".

Позиції біля шахти 'Бутівка'

"Іноді вночі буває добре чутно постріли. Авдіївська промзона – там до перемир'я були дуже сильні обстріли. Зараз трохи вгамувалися, проте, коли навіть було перемир'я – було чутно провокації. Здебільшого чутно кулемет, ДШК, буває СПГ стріляє", – розповідає боєць Михайло.

Під час роботи нашої знімальної групи на одній із позицій неподалік чути важку зброю. Військові впізнають 120-мм міномет. Журналістів – ховають в укриття.

Згодом з’ясовуємо: попри режим припинення вогню, бойовики випустили кілька мін по одній із позицій армійців неподалік шахти Бутівка. Хто ще порушує перемир'я на позиції, та чому припинились вилазки ворожих диверсантів – дізнайтеся з сюжету:

Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
Промзона Авдіївки
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": українсько-канадсько-американський історик Сергій Плохій в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Особи, завербовані російськими спецслужбами, діють і у протестному середовищі – нардеп