www.dialog.ua

Ердоган підписав указ, яким посилив свій контроль над армією

  Підписаний Ердоганом указ надає йому і прем'єр-міністрові Туреччини право напряму віддавати накази керівництву армії, авіації та флоту

  Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган видав указ, яким змінив систему керування збройними силами Туреччини та звільнив понад 1 тис. 300 військовослужбовців. Про це повідомляє DW з посиланням на АР.

  Указ, оприлюднений під час надзвичайного стану після невдалої спроби військового перевороту, надає президентові та прем'єр-міністрові Туреччини право напряму віддавати накази керівництву армії, авіації та флоту.

  Документ також передбачає продовження кадрової "чистки" і звільняє 1 тис. 389 військовослужбовців, зокрема заарештованого днями головного військового радника Ердогана, повіреного у справах начальника генштабу та головного секретаря міністра оборони. Крім того, командування збройними силами переходить повністю до міністерства оборони, військові госпіталі - у відання міністерства охорони здоров'я, а не армії.

  До вищого військового суду включать заступника прем'єра та міністрів юстиції, закордонних та внутрішніх справ. Усі військові школи та академії закриваються, натомість створено новий національний університет оборони для підготовки офіцерів.

  Збройні сили Туреччини вважаються другими за міццю серед країн-членів НАТО після американських. Дотепер вони підпорядковувалися напряму генеральному штабові. Станом на 2015 рік чисельність армії Туреччини становила 410 тис. осіб. 

  Нагадаємо, як заявила в ефірі "5 каналу" політичний експерт Олеся Яхно, у зв'язку з політикою Ердогана невдоволення всередині Туреччини може зростати.

  Попередній матеріал
  ДТП з українцями у Норвегії: зросла кількість постраждалих – посольство
  Наступний матеріал
  Стрілянина в Одесі: нові подробиці
  Теги:
  Loading...

  Ердоган відкличе всі свої позови проти громадян за образи на його адресу

  Стало відомо, коли зустрінуться Путін та Ердоган

  Шульц: Ердоган вносить розкол в країні і ізолює себе на міжнародній арені

  Ердоган захотів особистої зустрічі з Путіним

  Журналіст: Через Ердогана може початися процес розпаду НАТО

  5 канал - трансляція наживо