шульц
rbc.ua

Шульц: Ердоган вносить розкол в країні і ізолює себе на міжнародній арені

  Нинішня Туреччина не відповідає принципам і стандартам ЄС, Анкара повинна негайно змінити політичний курс

  Таке заявив президент Європарламенту Мартін Шульц в опублікованому в понеділок інтерв'ю газеті Bild, передає видання ZN.UA.

  "Якщо Туреччина хоче зберегти європейську перспективу, то Анкарі необхідна негайна зміна політичного курсу", - зазначив він.

  "Туреччина сама руйнує перспективу вступу до ЄС. Якщо в країні буде знову введена смертна кара, то це буде означати кінець процесу її приєднання до ЄС", - вважає Шульц.

  "Той, хто хоче бути в ЄС, повинен дотримуватися певних стандартів, насамперед, дотримуватися демократичні правила гри, свободу вираження поглядів, права меншин та принципи правової держави", - підкреслив глава Європарламенту.

  "Мене турбує те, що турецький президент, очевидно, використовує невдалу спробу перевороту як привід звести рахунки зі своїми політичними супротивниками. Це зачіпає тисячі журналістів, суддів, науковців, держслужбовців і опозицію", - продовжував він.

  На думку Шульца, Ердоган "вносить розкол в країні і ізолює себе на міжнародній арені".

  Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган розраховує провести зустріч з російським лідером Володимиром Путіним. За його словами, зустріч може відбутися в середині серпня.

  Попередній матеріал
  Влада Туреччини віддала наказ про арешт понад 40 журналістів – ЗМІ
  Наступний матеріал
  У Києві заарештували начальника відділу митного терміналу аеропорту Жуляни

  Ердоган захотів особистої зустрічі з Путіним

  В ЄС назвали дії Ердогана "неприйнятними" і закликали Туреччину поважати верховенство права