Експерт: Ймовірно, ми побачимо короткотерміновий конфлікт, можливо, зі зміною лінії фронту на користь Азербайджану

Вірменська армія не могла почати військових дій без, принаймні, мовчазної згоди Кремля

Експерт Інституту близькосхідних досліджень Сергій Данилов не припускає повномасштабної війни у районі Нагірного Карабаху. Про це він заявив в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе".

"Ми всі розуміємо, що вірменська армія, за великим рахунком, не могла почати військових дій без, принаймні, мовчазної згоди Кремля, звичайно. Чи є в них свобода дій? Безперечно, якась є, напруженість там зростала, тобто фактор випадковості, фактор логіки конфлікту теж міг відіграти свою роль. Не все можна пояснити конспірологією. Хоча в тому, що тут є частка конспірології, в принципі, сумніватися, на жаль, не можна", - зазначив він.

Експерт не припускає великої війни, проте не виключає певного затягування нового спалаху конфлікту в Нагірному Карабасі.

"Швидше за все, я все-таки не передбачаю великої війни, повноцінної, хоча ці кілька днів це була повномасштабна війна з використанням великокаліберної артилерії, систем залпового вогню, авіації, безперечно. Але все-таки швидше ми побачимо короткотерміновий конфлікт, можливо, з деякою зміною лінії фронту на користь Азербайджану, на сьогоднішній момент, принаймні, так. І потім знову певне затухання і повернення до попереднього стану, коли на фронті постійно використовується стрілецька зброя і значно рідше щось більш важке", - зазначив Данилов.

Він також зауважив: "Проте в разі, якщо завтра, грубо кажучи, не закінчиться конфлікт, він має значно більше шансів перетворитися на тривалу на місяці військову кампанію".

Нагадаємо, 2 квітня у Нагірному Карабасі суттєво загострилася ситуація – там розпочалися бої із застосуванням авіації, бронетехніки й артилерії. Надходили повідомлення про жертви з обох сторін. 3 квітня Азербайджан заявив, що в односторонньому порядку припиняє військові дії в Нагірному Карабасі, однак обіцяє відновити їх у разі провокаційних дій з боку Вірменії. 

Попередній матеріал
Panamapapers: Реакція суспільства на найбільший злив документів про офшори в історії
Наступний матеріал
У Кремлі прокоментували публікацію Panamapapers про офшори: "Путін - головна мішень скандалу"

Експерт назвав одну з версій відновлення Карабаського конфлікту

ООН: 33 людини загинули і 200 отримали поранення в результаті боїв у Нагірному Карабасі

Міністри оборони Грузії і Вірменії обговорили конфлікт у Нагірному Карабасі

Снаряди, випущені під час боїв у Нагірному Карабаху, розірвалися на території Ірану – ЗМІ

Загострення карабаського конфлікту: подробиці та реакція світу

5 канал - трансляція наживо