5 канал

Експерт назвав одну з версій відновлення Карабаського конфлікту

Азербайджан певним чином почав змінювати свою внутрішню і зовнішню політичну діяльність з тим, аби нормалізувати стосунки із Заходом

Азербайджан має намір відновити рівень довіри з ключовими партнерами і відходити з російської сфери інтересів. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт Інституту близькосхідних досліджень Сергій Данилов. 

"Як на мене, зрозуміло, що після Сирії, після України зона нестабільності розширюється", - зазначив він.

Зі слів Данилова, Карабаський конфлікт розпочався через те, що Азербайджан певним чином почав змінювати свою внутрішню і зовнішню політичну діяльність з метою відновити рівень довіри з ключовими партнерами і відходити з російської сфери інтересів.

"Висувається версія про те, що президент Азербайджану і політичний клас Азербайджану вирішили нормалізувати стосунки із Заходом. Були здійсненні кроки по налагодженню, по відновленню широкого діалогу зі Сполученими Штатами, були випущені політичні в'язні, зокрема ті, які неодноразово приїжджали в Київ, з якими у багатьох українських експертів і фахівців дружні стосунки, пройшли азербайджано-турецькі військові навчання. Тобто Азербайджан певним чином почав змінювати свою внутрішню і зовнішню політичну діяльність із тим, щоби відновити якийсь, принаймні, рівень довіри з ключовими партнерами і відходити з російської сфери інтересів", - зазначив експерт.

Данилов додав: "І буцімто цим пояснюється те, що вірменська сторона почала в ніч на 2 квітня обстріли, провокуючи конфлікт, сподіваючись на слабкість азербайджанської армії з тим, щоб послабити позиції президента Алієва".

Нагадаємо, 2 квітня у Нагірному Карабасі суттєво загострилася ситуація – там розпочалися бої із застосуванням авіації, бронетехніки й артилерії. Надходили повідомлення про жертви з обох сторін. 3 квітня Азербайджан заявив, що в односторонньому порядку припиняє військові дії в Нагірному Карабасі, однак обіцяє відновити їх у разі провокаційних дій з боку Вірменії. 

Попередній матеріал
В Україні стане по-літньому спекотно - температура сягне +25
Наступний матеріал
Зненацька: на нараді про вугільну галузь РФ Медведєв заявив, що в Україні немає держави
Loading...

ООН: 33 людини загинули і 200 отримали поранення в результаті боїв у Нагірному Карабасі

Міністри оборони Грузії і Вірменії обговорили конфлікт у Нагірному Карабасі

Снаряди, випущені під час боїв у Нагірному Карабаху, розірвалися на території Ірану – ЗМІ

Загострення карабаського конфлікту: подробиці та реакція світу

Ердоган висловив підтримку Азербайджану у зв’язку із загостренням Карабаського конфлікту

5 канал - трансляція наживо