Сигарети з ментолом
Сигарети з ментолом eadaily.com

"Дим цигарок з ментолом": у Європі заборонили продаж ароматизованих сигарет

  Читайте по-русски
  Виробники стверджували, що ароматизовані сигарети менш шкідливі, однак вони можуть завдати навіть більшої шкоди, ніж звичайні

  Починаючи від 20 травня, на території ЄС та Великої Британії набуває чинності заборона на продаж ментолових сигарет, а також фільтрів, паперу і капсул, що містять ароматизатори, повідомляє BBC.

  Рішення про поетапну заборону ароматизованих тютюнових виробів було прийнято ще у 2014 році, однак остаточно воно набуло чинності лише зараз. У Британії, окрім іншого, заборонено також продаж тонких сигарет. Таким чином влада розраховує зменшити кількість молодих курців.

  Ментол уперше почали додавати в сигаретні фільтри ще в 1920-х роках: виробники стверджували, що такі сигарети більш безпечні для здоров'я курців і їх можна без застережень вживати молоді або людям, які мають проблеми зі здоров'ям.

  Насправді, за своїм впливом на організм сигарети з різними смаками ніяк не відрізняються від звичайних і так само сприяють розвитку раку і захворювань серця і судин. Крім того, курці сигарет з ментолом часто вдихають дим глибше і довше затримують його в легенях.

  Соціологічні дослідження також виявили, що людям, які вживають ароматизовані цигарки, важче кинути палити.

  Цікаво, що в 2013 році, коли обмежувальні заходи тільки обговорювалися, колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт, якому тоді було 94 роки, вирішив запастися і купив не менш як 200 блоків ментолових сигарет. Цього запасу йому мало б вистачити на три роки, але сам Шмідт помер раніше, в 2015 році.

  За даними ВООЗ, щороку від наслідків куріння помирає шість мільйонів осіб. Відомо, що рівень споживання алкоголю і тютюну в Європі залишається найвищим серед усіх регіонів світу. Близько 30% жителів континенту мають тютюнову залежність. Найбільшу кількість курців зафіксовано в Росії, Грузії та Греції.

  Попередній матеріал
  Esquire назвав найсексуальніший фільм усіх часів
  Наступний матеріал
  Для Зеленського зарплата 5-6 тис. грн. – не бідність
  Loading...

  Після вето Зеленського: ВР ухвалила закон про єдиний рахунок для сплати податків

  Працівники податкової поліції зупинили незаконну реалізацію алкоголю та тютюну вартістю майже 1,8 млн гривень

  Українські та європейські спецслужби викрили масштабну схему контрабанди цигарок до ЄС