Мінохорони здоров'я попереджає про можливі ускладнення в перебігу хвороби COVID-19 через вплив тютюнового диму. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу, повідомляє "Укрінформ".
"Не можу з упевненістю сказати, чи смог впливає, але з упевненістю скажу, що тютюновий дим погіршує перебіг коронавірусної хвороби, а також призводить до ускладнень, які можуть виникати від грипоподібних захворювань, в тому числі коронавірусної хвороби, особливо коли поєднується пневмонія", – сказав він.
Також Ляшко порекомендував не "гратися з підпалюванням рослинності". Він зазначив, що наразі проводиться моніторинг атмосферного повітря, і в разі перевищень допустимої концентрації про це одразу буде повідомлятися населенню. Надаватимуться відповідні рекомендації, що потрібно робити, щоб унеможливити ризик для здоров'я українців у цій ситуації.
До слова, раніше МОЗ у рамках програми розвінчання міфів довкола коронавірусної хвороби наголошувало, що інформація про те, що курці нібито більш захищені від COVID-19, є неправдивою.
"По-перше, під час куріння людина частіше торкається обличчя; по-друге, ця звичка може посилити розвиток хронічних хвороб; по-третє, куріння збільшує ризик захворювання на пневмонію", – зауважили в МОЗ.
Окремо, в міністерстві повідомили, що люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом більш схильні до розвитку важких станів COVID-19.
"За статистикою в Україні та світі, коронавірусна інфекція часто призводить до несумісних з життям станів у пацієнтів із важкими серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, новоутвореннями, захворюваннями нирок та легень", – йдеться в повідомленні.
Лікар-педіатр, експерт МОЗ Наталія Кундіна розповіла: "Наприклад, при хворобах легень, при хронічному перебігу, завжди порушується транспорт кисню до кліток організму. А якщо до цього додається порушення транспортування кисню, до яких призвела коронавірусна інфекція, то маємо порушення. Так само цукровий діабет: при цьому захворюванні, яке перебігає дуже довго, має хронічний перебіг, є порушення судин і це призводить до того, що вірусна інфекція погіршує стан судинної системи і погіршує доставку кисню до всього організму".
Окрім людей 60+, у зоні ризику також є люди з надмірною вагою та курці, наголосила лікарка.
Як повідомляв 5.UA, станом на 9:00 10 квітня в Україні 2203 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 69 летальних, 61 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 311 нових випадків.
Нагадаємо, від 6 квітня карантин став ще жорсткішим. Зокрема, на вулиці обов'язковий "масковий режим". За порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Разом із тим 8 квітня Кабмін знову змінив правила карантину – дозволив працювати певним категоріям громадян і певним категоріям закладів.
Крім того, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що говорити про послаблення карантинних заходів в Україні можна буде тільки у травні в разі зниження кількості випадків COVID-19.