bukpravda.cv.ua

АМКУ оштрафував найбільших виробників сигарет на мільярди гривень за участь у "картелі"

  Читайте по-русски
  Крім штрафу, перелічені вище компанії зобов'язали припинити порушення

  Антимонопольний комітет оштрафував компанії-виробників тютюнових виробів "Філіп Морріс", "Джей Ті", "Імперіал Тобакко", "Бритіш Американ Тобакко", "Прилуки", а також реалізатора "Тедіс" на загальну суму 6,5 мільярда гривень за узгоджені антиконкурентні дії. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

  "Визнано, що ТОВ "Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб'юшн", ПрАТ "Філіп Морріс Україна", ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна", ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", ПАТ "Імперіал Тобакко Продакшн Україна", ПзІІ "Імперіал Тобако Юкрейн", ТОВ "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна", ПрАТ "А/Т тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки", ТОВ "ТЕДІС Україна" вчинили порушення... у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються обмеження доступу інших суб'єктів господарювання (покупців) на ринок первинного продажу виробниками сигарет", – йдеться у повідомленні.

  За вчинені порушення накладено штрафи на:

  • "ТЕДІС Україна" – 3,4 млрд грн;
  • "Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб'юшн" – 370 млн грн;
  • "Філіп Морріс Україна" – 810 млн грн;
  • "Джей Ті Інтернешнл Україна" – 430 млн грн;
  • "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна" – 490 млн грн;
  • "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" – 170 млн грн;
  • "Імперіал Тобако Юкрейн" – 290 млн грн;
  • "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна" – 80 млн грн;
  • "А/Т тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки" – 450 млн грн.

  У АМКУ повідомили, що зібрані докази довели, що поведінка цих компаній була погодженою, а результатом співпраці з єдиним і спільним для всіх виробників дистриб'ютором на ринку первинного продажу сигарет стало створення і підтримання штучних бар'єрів, що перешкоджали виходу на ринок інших суб'єктів господарювання.

  "У 2011-2012 роках кожен із зазначених виробників скоротив кількість прямих контрактів із дистриб'юторами з кількох десятків до одного спільного для всіх – "ТЕДІС Україна". Як наслідок, у 2013 році "ТЕДІС Україна" стає монополістом на ринку з часткою 99,43%", – заявили в АМКУ.

  "Одночасно зазначені виробники встановили схожі критерії до потенційних покупців (у т.ч. поставка (доставка) сигарет у віддалені райони), яким не відповідає жоден із суб'єктів господарювання.

  Жодна компанія не може вийти на ринок дистрибуції сигарет та/або добувати сигарети безпосередньо у виробників, а змушена купувати їх у "ТЕДІС Україна" (або у його покупців)", – додали в пресслужбі Антимонопольного комітету.

  Крім штрафу, перелічені вище компанії зобов'язали припинити порушення.

  Як повідомляв 5.UA, у листопаді 2018 року в Україні знову підвищили сигаретний акциз

  Попередній матеріал
  Пристайко повідомив, коли Росія поверне захоплені біля Керченської протоки кораблі
  Наступний матеріал
  "Прості люди всі за мене" – шаман з Якутії відновив антипутінський похід
  Loading...