Електронна сигарета
Електронна сигарета www.youtube.com

Електронні цигарки шкідливі – результати дослідження

    Читайте по-русски
    Електронні сигарети істотно відрізняються одна від одної за рівнем концентрації важких металів у парі

    Науковці Медичної школи Блумберга в Балтиморі (США) провели дослідження електронних сигарет і виявили в їхньому "димі" елементи отруйних металів, таких як хром, нікель та манган. Про таке повідомляє DW.

    "Дослідники хотіли дізнатися, чи впливають механізми нагрівання та випаровування, які застосовуються в різних приладах, на концентрацію металів у парі, яку вдихає курець. Для цього вони дослідили рідину, якою заправляють електронні сигарети. Причому рідину дослідили як до заправлення в прилад, так і вже в баці самого приладу. Окремо була перевірена концентрація металів у самій парі, яку виробляє електронна сигарета", – йдеться в тексті повідомлення.

    Висновок науковців: внаслідок нагрівання рідина в баку та пара містять значно більше металів, ніж рідина до вливання в сигарету. Особливе занепокоєння в науковців викликала концентрація хрому, нікелю та мангану. Їхній вміст перевищував граничні норми, встановлені американською Агенцією захисту довкілля (EPA).

    Слід зазначити: цікавим у дослідженні є те, що різні електронні сигарети істотно відрізняються одна від одної за рівнем концентрації важких металів у парі.

    "Від приладу до приладу відмінність часом у 100, а то й 1000 разів", – зазначив Франк Генклер-Штефані, який опікується темою електронних сигарет у німецькому Федеральному інституті дослідження ризиків (BfR).

    "Це унаочнює, що деякі продукти відповідають високим стандартам якості, тоді як інші мають набагато гірші показники", – додав він.

    Німецький токсиколог Генклер-Штефані виходить з того, що метали потрапляють у пару під час процесу нагрівання. Найімовірніше їхнє джерело – це нагрівальна спіраль електронної сигарети. Адже багато із зафіксованих науковцями металів використовуються під час виробництва цих спіралей. Водночас науковці з Балтимора знайшли в парах також високу концентрацію свинцю – металу, який начебто не використовується під час виробництва нагрівальних спіралей.

    "Свинець часто використовується під час виробництва пластику, фарб та покриттів. Тобто якщо проаналізувати нагрівальні спіралі й дійти висновку, що вони справді не містять свинцю, то є ще багато інших деталей електронної сигарети, які можуть містити свинець", – зазначив науковець.

    Попередній матеріал
    На Росії відкрили справу проти українських воїнів за "обстріли" Луганської області
    Наступний матеріал
    124 дні тепла: літо збільшилося до 4-х місяців – учені
    Loading...
    Українські прикордонники допомогли викрити нелегальну тютюнову фабрику в Польщі

    Українські прикордонники допомогли викрити нелегальну тютюнову фабрику в Польщі

    Науковці випробували білок, що допомагає кинути курити

    Науковці випробували білок, що допомагає кинути курити

    Цигарки "першої необхідності": ДПСУ виявила контрабанду у вантажі туалетного паперу

    Цигарки "першої необхідності": ДПСУ виявила контрабанду у вантажі туалетного паперу