Електронна сигарета
Електронна сигарета www.youtube.com

Електронні цигарки шкідливі – результати дослідження

  Читайте по-русски
  Електронні сигарети істотно відрізняються одна від одної за рівнем концентрації важких металів у парі

  Науковці Медичної школи Блумберга в Балтиморі (США) провели дослідження електронних сигарет і виявили в їхньому "димі" елементи отруйних металів, таких як хром, нікель та манган. Про таке повідомляє DW.

  "Дослідники хотіли дізнатися, чи впливають механізми нагрівання та випаровування, які застосовуються в різних приладах, на концентрацію металів у парі, яку вдихає курець. Для цього вони дослідили рідину, якою заправляють електронні сигарети. Причому рідину дослідили як до заправлення в прилад, так і вже в баці самого приладу. Окремо була перевірена концентрація металів у самій парі, яку виробляє електронна сигарета", – йдеться в тексті повідомлення.

  Висновок науковців: внаслідок нагрівання рідина в баку та пара містять значно більше металів, ніж рідина до вливання в сигарету. Особливе занепокоєння в науковців викликала концентрація хрому, нікелю та мангану. Їхній вміст перевищував граничні норми, встановлені американською Агенцією захисту довкілля (EPA).

  Слід зазначити: цікавим у дослідженні є те, що різні електронні сигарети істотно відрізняються одна від одної за рівнем концентрації важких металів у парі.

  "Від приладу до приладу відмінність часом у 100, а то й 1000 разів", – зазначив Франк Генклер-Штефані, який опікується темою електронних сигарет у німецькому Федеральному інституті дослідження ризиків (BfR).

  "Це унаочнює, що деякі продукти відповідають високим стандартам якості, тоді як інші мають набагато гірші показники", – додав він.

  Німецький токсиколог Генклер-Штефані виходить з того, що метали потрапляють у пару під час процесу нагрівання. Найімовірніше їхнє джерело – це нагрівальна спіраль електронної сигарети. Адже багато із зафіксованих науковцями металів використовуються під час виробництва цих спіралей. Водночас науковці з Балтимора знайшли в парах також високу концентрацію свинцю – металу, який начебто не використовується під час виробництва нагрівальних спіралей.

  "Свинець часто використовується під час виробництва пластику, фарб та покриттів. Тобто якщо проаналізувати нагрівальні спіралі й дійти висновку, що вони справді не містять свинцю, то є ще багато інших деталей електронної сигарети, які можуть містити свинець", – зазначив науковець.

  Попередній матеріал
  На Росії відкрили справу проти українських воїнів за "обстріли" Луганської області
  Наступний матеріал
  124 дні тепла: літо збільшилося до 4-х місяців – учені
  Loading...

  Українські прикордонники допомогли викрити нелегальну тютюнову фабрику в Польщі

  Науковці випробували білок, що допомагає кинути курити

  Цигарки "першої необхідності": ДПСУ виявила контрабанду у вантажі туалетного паперу