День вшанування жертв Голокосту: до Польщі прибув держсекретар США Тіллерсон

  Політик узяв участь в урочистому покладанні квітів до пам'ятника жертвам Голокосту

  У Польщі вшановують жертв Голокосту. Відвідати місце однієї з найбільших трагедій людства – концетраційні табори біля польського міста Освенцим – прибули сотні людей з усього світу. Про таке повідомляє "5 канал".

  Серед них чимало молоді. Кажуть, саме тут прагнуть зрозуміти правду про Голокост. Аушвіц-Біркенау – один із найбільших концтаборів світу. З травня 1940 року до січня 1945-го використовувався нацистами для утримання та винищення, зокрема, євреїв та ромів. У таборах практикували також медичні експерименти над дорослими та дітьми. За час його існування там загинули, за різними даними, від півтора до понад двох мільйонів людей. Нині у таборах розташований Національний музей.

  Павел Савицький, працівник прес-центру Національного музею "Аушвіц", говорить: "Інколи це складно уявити, але в таких будівлях спали до 1000 людей. Всередині ніде було стати. Жахливі гігієнічні умови були повсякденністю для них. Люди були позбавлені елементарної поваги та гідності".

  Туристка Дже Єє ділиться своїми враженнями: "Я відвідала газову камеру та бараки. Вони надзвичайно похмурі. Надписи на них свідчать, що людям не дозволялося ні стояти, ні сидіти. Усі люди, які загинули тут, пройшли через справжню фабрику смерті. Ми повинні пам'ятати всі ці жахливі історичні події".

  Тим часом до Варшави прибув держсекретар США Рекс Тіллерсон, який нині з робочим візитом у Польщі. Політик узяв участь в урочистому покладанні квітів до пам'ятника жертвам Голокосту.

  Держсекретар США Рекс Тіллерсон наголосив: "Аушвіц-Біркенау був місцем неймовірного жаху та трагедії. Ми повинні пам'ятати все, що відбувалося там за часів нацистського терору. Ми вшановуємо усіх, хто постраждав від тих подій. Підтримуємо їх своїми молитвами. Це все має нагадувати нам, що ми не можемо бути байдужими перед обличчям зла".

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні 73-я річниця звільнення одного з наймоторошніших таборів смерті – Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. 

  Попередній матеріал
  Канадська поліція розкрила нові деталі про загадкову смерть мільярдера-фармацевта і його дружини
  Наступний матеріал
  Стало відомо, хто переміг у другому турі президентських виборів у Чехії

  У Польщі корова втекла зі скотобійні і прибилася до стада зубрів

  День пам’яті: Сьогодні 73-я річниця звільнення одного з наймоторошніших таборів смерті - Аушвіц-Біркенау в Освенцимі

  МЗС України гостро відреагувало на ухвалений у Польщі проект Закону про Інститут національної пам'яті

  Польща поступово відмовляється від ролі адвоката України в ЄС – експерт

  У 2017 році Польща видала українцям більше 1 млн віз – скільки було відмов

  Підсумки-2017: скільки українців скористались безвізом та поїхали до Польщі