Макрон і Путін
Макрон і Путін Дзеркало тижня

Чому Макрон змінив політичну жорсткість на лояльність щодо Путіна – Гопко пояснила

Читайте по-русски
Макрон підігрує Путіну, коли фактично виводить його з ізоляції

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко прокоментувала зустріч Макрона з Путіним та пост Макрона російською мовою про те, що Росія – це "глибоко європейська країна". 

"Ми чітко розуміємо, що Макрон підігрує Путіну, коли фактично виводить його з ізоляції... І навіть ця зустріч, коли не звільнені українські військовополонені моряки, хоч це і мало б бути за рішенням Міжнародного арбітражного суду. Очевидно, що це таке знущання над цінностями Європи. Рік тому ми бачили Путіна, який витанцьовує на весіллі міністра закордонних справ Австрії і зависла екстрадиція Фірташа. А ми ще не розуміємо, чому австріяки так захищають проросійського олігарха-корупціонера. Хоча розуміємо, але дипломатично про це напряму не кажемо, проте всі розуміють. От яка ціна питання", – сказала Гопко.

Вона продовжила: "Ми бачимо зараз Францію. Нині екватор перебування Макрона на посаді президента. Пам'ятаєте, як він починав у 2016 році, коли на прес-сконференції він не пустив пропагандистські російські медіа, коли він чітко Путіну говорив про санкції, виправив Путіна, що Анна Київська не має жодного стосунку до РФ і що це не російська "царєвна". Але багато французьких компаній мають інтереси газовидобутку в нафтовій сфері на території Російської Федерації. Тобто бачимо, що комерційні інтереси щодо торгівлі з Росією, вони починають домінувати. А це дуже важливим, бо у 2014 році, коли формувався "нормандський формат", то фактично було троє проти одного – проти Порошенка. Потім починалося прозріння і в Меркель, і в Олланда. І зараз чому ми передаємо досвід в комітеті закордонних справ? Для того, щоб ми оцей принцип "нічого про Україну без України" надалі був втілений. Ну він зараз, очевидно, не зберігається".

Гопко також сказала, що Україна має чітко відстоювати свою позицію на міжнародній арені.

"Ми повинні зрозуміти: коли французька компанія Total вкладає гроші у видобуток на території РФ у Сибіру, то Франція вирішує свої прагматичні економічні інтереси. І тому або ми починаємо жорстко воювати за наші інтереси і не мати ілюзій... Ми маємо чітко окреслити, які для нас є "червоні лінії" і ми не повинні – так само, як Ізраїль, – іти на поступки в питаннях наших національних інтересів. Це якраз і мала б бути позиція України, особливо після 13 тисяч жертв, які є у війні з Росією".

Як повідомляв 5.UA, Роман Безсмертний – колишній представник України на переговорах в Мінську – вважає, що остання зустріч Макрона і Путіна – це поганий сигнал щодо санкцій. Ви знаєте, я слухав Макрона, і було таке враження, ніби слухаю похоронну процесію по санкціях", – наголосив він.

Попередній матеріал
Нинішні міністри можуть увійти до складу нового уряду – Герус
Наступний матеріал
У Вищій раді правосуддя розповіли, чому суддю Вовка не відсторонили від посади
Loading...