Нижня палата парламенту Німеччини підтримала резолюцію, що визнає події 1915 року в Османській імперії геноцидом вірменського населення з боку турків, повідомляє BBC.
Перед початком голосування прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив, що воно повинно стати "тестом на дружбу" Берліна й Анкари. Політик також зазначив, що сьогодні в Німеччині проживають близько 3,5 мільйонів турків, які роблять активний внесок в економіку країни.
У відповідь на рішення Бундестагу, повідомляє УНІАН з посиланням на турецький канал 24 TV, Туреччина відкликала на батьківщину свого посла в Берліні Хусейн Авні Карслиоглу для консультацій.
Зауважимо, дебати щодо ставлення до подій початку Першої світової війни тривають у Німеччині вже не перший рік. У квітні минулого року президент країни Йоахім Гаук відкрито назвав геноцидом масові вбивства вірмен в Османській імперії. Туреччина заперечує, що події 100-річної давнини були геноцидом, і вказує на те, що під час війни жертви були з усіх сторін конфлікту.
Історики сходяться на тому, що у 1915-1916 роках сотні тисяч вірмен загинули під час масової депортації з Анатолії (східна область нинішньої Туреччини), коли їх виселили у сирійську пустелю та інші малопридатні для життя місця.
Як повідомляв 5.ua, 24 квітня 2016 року голлівудський актор Джордж Клуні очолив у Єревані багатотисячну ходу до меморіалу "Цицернакаберд" у день вшанування жертв масової різанини вірмен.