trend.az

Ердоган: Туреччина не виконуватиме угоду з ЄС, якщо не отримає безвізовий режим

Парламент Туреччини не ратифікує угоду, яка була укладена з Брюсселем щодо мігрантів, якщо прогресу зі скасуванням віз не буде до кінця червня

Туреччина не робитиме нових кроків з виконання угоди з ЄС щодо біженців, якщо її громадяни не отримають безвізовий режим. Про це заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган на всесвітньому гуманітарному саміті у Стамбулі.

Він додав, що парламент Туреччини не ратифікує угоду, яка була укладена з Брюсселем щодо мігрантів, якщо прогресу зі скасуванням віз не буде до кінця червня. Напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що безвізовий режим з Туреччиною не запрацює, як мінімум, до липня, адже Анкара ще не виконала всіх необхідних умов.

Раніше Анкара та Брюссель уклали угоду. За її умовами Туреччина погодилася приймати мігрантів, які зараз перебувають на території Греції. В обмін на це Євросоюз пообіцяв спростити безвізовий режим.

"Якщо рішення ЄС не буде, тоді жоден закон, націлений на виконання двосторонньої угоди, не вийде з турецького парламенту", – наголосив Ердоган.

Як повідомляв 5.ua, Туреччина поставила ЄС ультиматум: без візової лібералізації біженців назад не прийматимуть.

Нагадаємо, 4 травня Європейська комісія висунула законодавчу пропозицію до Європарламенту та Ради ЄС скасувати візи для громадян Туреччини. На цей крок Європа пішла після того, як Брюссель і Анкара досягли угоди, за якою всі нелегальні мігранти, які прибули до Греції з Туреччини, починаючи з 20 березня, будуть депортовані назад.

Попередній матеріал
У США допускають, що вірусом Зіка заражені тисячі людей
Наступний матеріал
Bentley і Ferrari: Міністр палива та енергетики розповів про свій автопарк
Теги: