Британку Сильвію в рідному місті називають Нана Баблс – тобто "Бабуся ялинкових кульок". До цих прикрас жінка плекає велику любов. Таку велику, що має у своїй колекції майже 1 800 різноманітних іграшок.
"Я поповнюю колекцію весь час. Куди б не пішла, якщо бачу ялинкову іграшку, то обов'язково приношу її додому – особливо у різдвяний період", – каже власниця найбільшої колекції ялинкових прикрас Сильвія Поуп.
Улюблена справа принесла Сильвії рекорд. Але на цьому жінка зупинятися не планує – до Нового року хоче назбирати 2 тисячі кульок. На ялинку весь арсенал прикрас не поміщається, тож чіпляє їх на стелю. Серед улюблених іграшок рекордсменки – лобстер, гамбургер, Біґ–Бен та прикраси у вигляді діснеївських персонажів.
"Коли мої онуки привели сюди своїх дітей і ті побачили мою стелю, вони захоплено викрикували. Щороку я чекаю, коли діти прийдуть подивитися на іграшки. Тоді точно знають, що скоро Різдво. У моєму дитинстві не було можливості влаштувати таке свято. Тож зараз роблю все, що можу, аби в дітлахів було чудове Різдво", – розповідає Сильвія Поуп.
Другий новорічний рекорд теж належить британцю – Адамові Вайду. Нині він живе в Берліні. До Книги Гіннеса потрапив завдяки найбільшій колекції різдвяних брошок. У чоловіка їх майже 8 тисяч. Збирати почав ще у 1984–му році...просто так, а згодом захоплення перетворилося на палке хобі.
"Колекціонування різдвяних брошок – прекрасна справа, бо їх можна знайти будь–де і за різними цінами, на кожен гаманець. Їх можна придбати на барахолках, на ринках або ж у люксових магазинах антикваріату", – каже власник найбільшої колекції різдвяних брошок Адам Вайд.
Особливо популярними у Великій Британії брошки стали за часів правління королеви Вікторії. Адам каже: у своїй колекції має аксесуари з кожної декади, починаючи від початку 19–го століття. Найцінніша прикраса – виготовлена з платини та оздоблена діамантами і рубінами.
Христина Катарина, "5 канал"
Нагадаємо, головна ялинка країни засяяла на Софійській площі в Києві.