Конгрес США
Конгрес США Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США via Facebook

Американські конгресмени хочуть покарати Росію за утиски вірян на Донбасі та в Криму

  Читайте по-русски
  Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов'язання з поваги та захисту релігійних свобод, йдеться у поданому в Конгрес США законопроєкті

  Американські конгресмени Джо Вілсон та Еммануель Клівер внесли до Конгресу США законопроєкт щодо підтримки свободи віросповідання на території України та покарання Росії за релігійні переслідування на окупованій частині території України. Текст документа оприлюднений на сайті Конгресу.

  "Понад п'ять років РФ незаконно утримує в окупації Крим та контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона керує. Службовці та найманці Кремля викрадають, ув'язнюють та катують людей у цих регіонах за їх віросповідання. Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов'язання з поваги та захисту релігійних свобод", – йдеться у тексті законопроєкту.

  Конгресмени підкреслюють, що російські посадовці несуть відповідальність за релігійні переслідування, і законопроєкт має допомогти притягнути їх до відповідальності.

  Порушення, які Москва здійснює на окупованій та контрольованій території, переважно спрямовані проти Православної церкви України, Української греко-католицької Церкви, протестантів та "Свідків Єгови", підкреслюється у документі.

  Згідно із законопроєктом, президент Сполучених Штатів буде зобов'язаний брати до уваги порушення прав вірян на окупованих та контрольованих РФ територіях під час ухвалення рішень щодо внесення Росії до переліку країн, дії яких викликають особливу стурбованість у цій сфері.

  Як повідомляв 5.UA, 10 грудня 2019 року архієпископ Климент під Кабміном оголосив безстрокове голодування. Архієпископ вимагає, щоб уряд ухвалив постанову про захист релігійних свобод вірян Православної церкви України, які мешкають у тимчасово окупованому Криму. Зокрема, аби Україна передала в користування громаді Кафедральний собор святих Володимира та Ольги у Сімферополі.

  Попередній матеріал
  Ефектно та ефективно: українські зенітники відпрацювали знищення наземних і повітряних цілей
  Наступний матеріал
  Американський есмінець Ross увійшов у Чорне море – які завдання виконуватиме
  Loading...