Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Поки українська земля окупована, антиросійські санкції мають бути не тільки продовжені, а й посилені – Порошенко

  Читайте по-русски
  За його словами, якщо РФ не виконує рішення міжнародних судів, то вона, безперечно, заслуговує на посилення санкцій

  П'ятий президент України та лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко в ітерв'ю для "Радіо Свобода" заявив, що до тих пір, доки триває російська агресія, усі зусилля п'ятого Президента будуть спрямовані на зміцнення світової коаліції на підтримку України, передає пресслужба "ЄС".

  "Вже йде шостий рік невпинної агресії проти України з боку Росії. З перших днів мого президентства однією з ключових задач було створення світової коаліції для забезпечення світової солідарності з Україною, і це завдання було успішно виконане", – нагадав Порошенко.

  "До тих пір, доки окупована земля України, включно з Донбасом і Кримом, не буде звільнена від російської військової присутності, і український суверенітет не буде відновлений, я як п'ятий Президент, як народний депутат і як громадянин буду робити все від мене залежне, щоб цю коаліцію сцементувати", – додав він.

  За його словами, рішення Ради ЄС щодо продовження санкцій проти Росії ще на шість місяців є також результатом цих зусиль.

  "Усі мої останні виступи на різноманітних форумах були спрямовані на те, щоб Україна залишалась високо в порядку денному світової системи безпеки", – сказав Петро Порошенко.

  Він зазначив, що виступає не просто за продовження санкцій проти Росії – на переконання Порошенка, вони мають бути посилені.

  "Тому що якщо Російська Федерація протягом шести років не виконує взяті на себе зобов'язання, якщо Російська Федерація не виконує прямі норми міжнародного права, якщо РФ не виконує рішення міжнародних судів, то вона, безперечно, заслуговує на посилення санкцій", – наголосив очільник "ЄС".

  "Йдеться не тільки про суд із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі, але й про Гамбурзький трибунал, який присвячений акту агресії проти українських Збройних Сил у Керченській протоці і безпеці в Азовському морі. І ті позови, які подавались за моєю директивою і були пов'язані з невиконанням Росією Міжнародної конвенції щодо фінансування тероризму. І за фактами переслідувань кримських татар на території Криму. Ці та інші позиції сьогодні у переліку наших претензій, який буде розширюватися. Врешті решт завдяки нашим зусиллям міжнародна правова відповідальність Росії, включно з Воєнним трибуналом у Гаазі, має наступити", – підсумував п'ятий президент України.

  Нагадаємо, 10 грудня ДБР взялося за розслідування нової вигадки колишнього очільника Адміністрації Януковича Андрія Портнова щодо можливої державної зради п'ятого президента України. Йдеться про підписання Мінських угод, які в найкривавіший період російського вторгнення зупинили активну фазу бойових дій, виграли для України час на відновлення боєздатної армії і стали основою міжнародних санкцій проти Росії.

  Після оприлюднення записів "касетного скандалу Зеленського" стало очевидним ручне керування з боку Офісу президента директором Бюро Романом Трубою, тож довіри до розслідувань фактично не було. Зважаючи, що Романа Трубу звільнять уже з 1 січня, нова справа проти Петра Порошенка виглядає як "дембельський акорд" для створення інформаційного галасу.

  При цьому на останньому саміті Нормандської четвірки європейські лідери заявили, що альтернативи Мінським угодам не існує. Зеленський із цим погодився і взяв на себе зобов'язання щодо їх виконання. Тобто нова атака Портнова спрямована безпосередньо проти України, хоча й прикрита особистою помстою Петру Порошенку.

  Попередній матеріал
  У Росії підводний човен затонув на півдорозі до місця призначення
  Наступний матеріал
  У командуванні ССО ЗСУ позитивно відгукнулися про Андрія Антоненка
  Loading...

  "Це не футбольний матч, а доля моєї країни" – Порошенко про підсумки Нормандських переговорів

  Портнов проти Порошенка: суд Панами закрив справу, ініційовану ексчиновником Януковича

  Мінський пакет не священний, але чинна влада так і не запропонувала альтернативи – Порошенко

  Розслідування ДБР щодо Порошенка може зашкодити позиції України у "морському трибуналі" – Зеркаль

  Європа засуджує політичні переслідування проти Петра Порошенка – реакції

  Шведський політик застеріг Зеленського від політичного переслідування Порошенка