Десятки вірмен щодня переходять з невизнаної Нагірно-Карабаської республіки назад до Вірменії по Лачинському коридору, який контролюють "російські миротворці". Про це повідомляє "5 канал" із посиланням на очевидців.
Ось так вірмени користуються Лачинським коридором, який відкритий для жителів щодня. Вони можуть через нього потрапити як до Вірменії, так і до так званої Нагорно-Карабаської республіки.
Сьогодні очікується, що 2 тисячі вірмен перейдуть з невизнаної НКР до Вірменії.
Як повідомляв 5.UA, ситуація в Нагірному Карабасі загострилася 27 вересня 2020 року, коли на спірній території почалися активні бої. Азербайджан і Вірменія звинуватили один одного в провокації, після чого азербайджанські збройні сили почали наступ, захопивши південну частину проблемного регіону і впритул підійшовши до столиці невизнаної "НКР" – Степанакерта.
Пізніше президенти Вірменії, Азербайджану і росії підписали спільний документ про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі. Перемир'я набуло чинності з 10 листопада.
В результаті боїв під контроль Азербайджанських сил перейшли п'ять міст, чотири селища, 286 сіл і весь азербайджано-іранський кордон. На північній ділянці азербайджанська армія взяла під свій контроль низку стратегічних висот і населених пунктів. На півдні – територію, прилеглу до кордону з Іраном, а також місто Шушу.
Довідка. Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався 1988 року. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори. Загострення конфлікту у вересні 2020 року було наймасштабніше з 2016 року.
Читайте також: За резолюцію Генасамблеї ООН, де рф названо агресором, проголосували Вірменія, Бразилія, Казахстан і Китай
Дивіться також: ВІРМЕНІЯ-АЗЕРБАЙДЖАН: ЗНОВУ СПАЛАХНУЛО! Що відбувається? Олексій Мельник (Центр Разумкова)
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.