Акція у Києві
Акція у Києві 5 канал

"Зупинити політичні переслідування": у Києві проходить акція на підтримку білоруського народу – включення

Читайте по-русски
Подібні акції відбуваються у різних країнах світу

Акція на підтримку Білорусі відбулася у середмісті Києва. На неї прийшли з десяток людей, щоби висловити солідарність білоруському народу й виступити проти репресій і переслідувань у країні. За словами учасників акції, напередодні виборів у країні, тиск на активних громадян значно посилився. На акції перебуває кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич.

Близько десятка її учасників вшанували пам'ять Михайла Жизневського, білоруса, Героя України, та учасника Майдану який загинув в Києві 22 січня 2014 року. До пам'ятного знаку учасники принесли квіти.

Зокрема, прийшов 17-річний блогер, який на випускному сказав, що люди сподіваються на міни у день виборів та вигукнув "Живе Білорусь". Тиждень тому виїхав з країни.

"Приїхав підтримати усіх політв'язнів. Я почав займатися політичною діяльністю, думаю, влада зараз там це переслідує", – наголосив Владислав Римашевський.

Подібні акції з вимогами припинити політичні репресії в Білорусі відбуваються у різних країнах світу. Учасники кажуть: напередодні президентських виборів тиск силовиків на активних громадян Білорусі значно посилився.

"Події можуть бути різні і страшні. Тому що поява цих "вагнерівців", російських бойовиків – це зовсім не прості і не смішні речі. І вони можуть мати дуже погані наслідки для білорусів. І те, що на останніх акціях, коли білоруси виходять відстоювати свої права і свободи, з'являються прапори РФ – триколори. Ми це сприймаємо як провокацію. Ми виходимо для того, щоб сказати, що ми – білоруси – хочемо жити у демократичній, незалежній і суверенній державі. І ми маємо право на свою державу", – повідомила Олена Толстая, співголова ГО "Рух солідарності разом".

Нагадаємо, майже місяць тривають антиурядові протести в Білорусі.

 

Попередній матеріал
У МВС опублікували відео ліквідації Романа Скрипника, відомого як "полтавський терорист"
Наступний матеріал
"Так працює пам’ять": музиканти цілий рік писали пісні про загиблого від теракту Данила Дідіка
Loading...

Затримані у Білорусі "вагнерівці" не планували летіти до Туреччини – слідча група

Затримання "вагнерівців" у Білорусі: в Україні 28 бойовикам оголосили підозру

Секретар РНБО назвав "припущенням" участь затриманих у Білорусі "вагнерівців" у війні на Донбасі

МЗС отримало список українців-"вагнерівців", затриманих у Білорусі

Україна розпочала переговори з Білоруссю щодо екстрадиції затриманих "вагнерівців"

Леонід Кравчук в українській делегації ТКГ та бойовики "Вагнера" в Білорусі – "Інфовечір"