Пісня пам'яті Данила Дідіка
Пісня пам'яті Данила Дідіка Скріншот відео

"Так працює пам’ять": музиканти цілий рік писали пісні про загиблого від теракту Данила Дідіка

Читайте по-русски
15-річний патріот загинув від вибуху, який стався під час Маршу гідності в Харкові у лютому 2015 року

Пам'ять у піснях. Уже рік українські музиканти створюють та співають пісень, присвячених Данилу Дідіку. Школяр загинув під час теракту 5 років тому. Твори об'єднує спільний проєкт "Так працює пам'ять". Головна мета – щоби ім'я юного патріота не забулося. Учасники також нагадують про невиконану обіцянки харківської влади – ім'я героя досі не присвоїли школі, де він навчався.

Пісня "Все чесно" українського гурту "Фіолет" стала 13-ою з 52-х у пісенному марафоні "Так працює пам'ять", присвяченому пам'яті Данила Дідіка.

Сергій Мартинюк – лідер гурту – говорить, що твір написав буквально за пів години, для нового альбому. А коли дізнався про проєкт пам'яті Данила Дідіка, не вагаючись, запропонував саме цю композицію.

"Вона про дружбу, про цінність кожної хвилини, яку ми щодня маємо. Там про юність, юність яка от ще сьогодні з нами є, а вже завтра ми її ловимо, стаємо дорослими, обростаємо справами", – каже музикант.

Руслан Горовий – автор проєкту "Так працює пам'ять". Ідею узгоджував з батьками Данила. Потім уже долучав музикантів. Жанр та стилістика творів – різна. Об'єднує лише тема. Головне – донести, хто був такий Данило Дідік.

"Рік тому виникла ідея з, назвем його "пісенним марафоном", пам'яті хлопця "Так працює пам'ять". Кожен тиждень виходить одна пісня. От цього тижня вийде 52-го пісня, а значить проєкту вже рік", – пояснює письменник.

15-річний патріот загинув від вибуху, який стався під час Маршу гідності в Харкові у лютому 2015 року. Уламки протипіхотної міни, закладеної проросійськими терористами, тоді вбили чотирьох харків'ян.

Пісенний марафон – це ще й нагадування про обіцянку. Одразу після трагедії директорка школи, в якій навчався Данило, підтримала ідею назвати навчальний заклад на честь юного героя. Але за кілька років – передумала.

"Навішування дощечек меморіальних, присвоєння імені – це все ж радянські формати. Ми проводимо заходи, спортивні турніри, благодійні аукціони, інші акції, в яких би Данька однозначно брав участь. Ну і робив це, поки був у школі. І нам би хотілося, щоб люди пам'ятали його по ось таким життєвим заходам", – казала Світлана Проценко у 2018 році.

Втім, 2 роки тому харків'яни підтримали петицію про перейменування школи. Після цього міський голова був змушений винести це питання на засідання сесії. Але міськрада його таки не розглянула. Саме Геннадій Кернес блокує голосування – переконаний батько загиблого героя.

"Я вважаю, що не перейменовують, бо на це немає згоди мера міста. Директор, це та людина, яка зробить будь-що, що скаже мер. Це вже було неодноразово, коли вона спочатку казала, що в неї є позиція, а потім мер казав – і вона одразу виконувала, хоча це в розріз із тим, шо казала до того", – вважає Андрій Дідік.

Тим часом – пісенний проєкт триватиме й далі.

Катерина Ментус, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зупинити політичні переслідування": у Києві проходить акція на підтримку білоруського народу – включення
Наступний матеріал
Дорогий тролінг чи реальний сервіс: навіщо Мін'юст продає подарункові сертифікати в СІЗО
Loading...