Якщо це не твоя війна – то це й не твоя країна. Це слова десантника, який відразу після строкової служби пішов на фронт. А через два місяці після початку війни зазнав поранення та залишився без ніг. Нині 25-річний хлопець вчиться заново жити в цивільному житті. Своїм прикладом розвінчує міфи про людей з інвалідністю. Уже отримав водійське посвідчення. Зупинятися, каже, не має наміру. Про ветерана з великим оптимізмом та жагою до життя розповіла у сюжеті журналістка "5 каналу" Наталія Москаленко.
В Олександра – відповідальний день. Він складатиме іспит, щоб отримати водійське посвідчення категорії В. До сервісного центру хлопця супроводжує інструктор, який протягом декількох місяців навчав його. Олександр розповідає: на початку війни вступив до лав десантників, бо там проходив свого часу строкову службу. Тож вирішив пліч-о-пліч із побратимами захищати країну. А у травні 22-го зазнав поранення.
"Поранення я отримав, наїхавши на протитанкову міну. Це на Запорізькому напрямку. Турнікети я більш менш наклав. Та хлопці підхопили і почали транспортувати. Оскільки там не було швидких, то вони мене відвезли до найближчого пункту, куди мала підїхати швидка", – пригадав поранений військовий Олександр Федун.
Доправляли чоловіка до медиків понад 6,5 годин. На жаль, ноги врятувати не вдалося. Відтоді почався довгий шлях до одужання. Десантник змінив чимало лікарень, медиків та, зрештою, опинився аж у Вашингтоні. Там хлопець став на протези і почав поступово вчитися ходити.
Але на цьому не зупинився. Каже: йому пощастило. Він вижив, а деякі його побратими загинули. Тож він має себе знайти у цьому світі та з честю пройти свій шлях. Вирішив не гаяти часу та отримати водійські права і сісти за кермо.
"Спершу я звикав до ручного управління. Ну освоївся, і цей день настав. Здача практичного водіння", – пригадав Федун.
Захисник складатиме практичну частину іспиту на категорію В – легкові автівки або буси до 8 пасажирів. Теоретичний етап уже позаду. Тож Олександр спочатку робить фото на посвідчення. А далі їде до автівки, де покаже екзаменаторам свої навички водія. Його інструктор Андрій каже: в захваті від свого учня, адже силі волі Сашка позаздрить кожен.
"Веселий хлопець. Скажімо так, війна його не закрутила до такого стану апатії. Навпаки, у нього більше мотивації. Йому цікаво, йому це треба", – зауважив інструктор із водіння Андрій Шереметов.
Сашко вправно долає маршрут. Комісія на відмінно оцінила техніку водіння хлопця. А вона є нелегкою. Бо машиною керують лише руки. Та для десантника немає нічого неможливого.
Першою про те, що Сашко отримав водійське посвідчення, дізнається його дівчина. Кохана стала для нього опорою, каже Сашко. І зізнається: за її підтримки вже опановує і категорію С1. В автошколі для людей з інвалідністю на базі університету внутрішніх справ успіхами Олександра теж пишаються. Кажуть: у них уже отримали водійське посвідчення 8 ветеранів.
"Потрапити до нас дуже просто. Можна написати заяву в електронному вигляді на сайті університету. Можна зателефонувати за вказаними телефонами на сайті університету", – розповів перший проректор ДДУВС Ігор Магдаліна.
Для навчання тут використовують спеціально переобладнані автомобілі. Тож викладачі запрошують усіх охочих ветеранів приходити й опановувати нові вміння, які стануть у пригоді в цивільному житті.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також сюжет: про історію життя воїна ЗСУ презентували книгу. Чоловік втратив ноги, але не жагу до життя.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.