військовослужбовиці
військовослужбовиці 5 канал

Придбати вишиванку і допомогти військовослужбовицям: як працює благодійний проєкт від ГО "Землячки" – сюжет

Читайте по-русски
До Дня вишиванки, який відзначатимуть 16 травня, підготували фотовиставку "Вишивана Україна"

І нову вишивану сорочку придбати, і задонатити на тактичну форму для військовослужбовець. Благодійний проєкт "Вишивана Україна" проводять спільно громадська організація "Землячки" та український бренд етноодягу. Вони вбрали в унікальні вишиванки з візерунками, характерними для різних регіонів України, жінок-військовослужбовиць. Щоб нагадати і частково навіть вирішити проблему з жіночою формою у війську. На презентації проєкту побував журналіст "5 каналу" Юрій Пугач.

На цій світлині – військова ЗСУ з позивним "Роксі". Вона – одна з учасниць проєкту "Вишивана Україна". Для фотосесії дівчину вбрали у вишивану сорочку з орнаментом, традиційним для Миколаївщини. А от на відкриття фотовиставки вона прийшла в тактичній формі. Щоправда, каже, купувати її довелося самій. Бо у війську досі є проблеми з жіночою формою.

"У навчальному центрі нас було 20 дівчат та 400 хлопців і тобі видають чоловічу форму. Іноді навіть немає твого розміру. Про взуття я взагалі мовчу, тому що нижче 40-ка ти там взагалі не знайдеш. Це потрібно купувати все самому", – розповідає військовослужбовиця ЗСУ, учасниця проєкту "Роксі".

"Наша з вами задача як цивільних підтримувати їх і закривати хоча б базове спорядження", – каже співзасновник громадської організації "Землячки" Андрій Колесник.

У громадській організації "Землячки" вирішили: не лише привернути увагу до такої ситуації, а й спробувати виправити її. Тож до Дня вишиванки, який відзначатимуть 16 травня, підготували фотовиставку "Вишивана Україна".

"Це демонстрація поєднання цивільного та військового. Саме тому дівчата, які на фотографіях, зверху мають на собі вишиту сорочку, а знизу залишились штани мультикам або піксель і берці. Цей проект містить у собі благодійну складову: 10% від продажу саме цієї колекції піде на забезпечення, на пошиття військової форми для жінок-військовослужбовиць", – зазначив співзасновник громадської організації "Землячки" Андрій Колесник.

Український бренд вишитого одягу для цього проєкту створив спеціальну колекцію. Вона поєднує етнічні вишивані орнаменти, характерні для всіх регіонів України та Автономної Республіки Крим. І саме в ці унікальні вишивані сорочки вбрали військовослужбовиць, парамедикинь, ветеранок та волонтерок.

"Тут представлені кодимська вишивка, це південне Поділля. Миколаївщина, це от зі старовинної вишиванки Миколаївської області, селище Калинівка. Це Луганська, вона, до речі, вишита такими притаманними кольорами бірюзовими. Це Київщина, цю вишиванку ми взяли в музеї Гончара і відтворили один в один. А це є борщівська вишивка, вона така от чорна, яскрава. Це те, що ми можемо і маємо як цивільні люди пам'ятати, що ми живемо в країні, у якій іде війна. І кожним своїм днем, і кожною своєю якоюсь працею допомагати всім, хто цього потребує. А у першу чергу – військовим", – наголошує засновниця бренду вишитого одягу Наталія Яриш.

Дівчата-військові, які брали участь у проєкті як моделі, на презентації розповіли, як воно було – позувати перед камерою професійної фотографині і як цей досвід на них вплинув.

"Це був одним із таких етапів мого адаптування до цивільного світу. Я не є повністю цивільною, я продовжую в якомусь розумінні служити, а я сьогодні в сукні-сарафані. І для мене це дуже багато і я дуже вам вдячна", – каже ветеранка російсько-української війни, учасниця проєкту "Руда".

"Я хочу, щоб люди в цивільному житті не забували про те, що для військових дуже важлива підтримка і тил має бути тією самою підтримкою", – наголошує військова волонтерка, учасниця проєкту Дарія Заславська.

Підтримати жінок у війську може кожен відвідувач фотовиставки. Під світлинами розмістили кʼюар-код зі збором – щоб українці задонатили на пошиття тактичної форми для жінок-військовослужбовиць.

Юрій Пугач та Орест Пона, "5 канал"

Читайте також: Народжені у вишиванках – непереможні: як немовлятам на Львівщині дарували льолі – сюжет 

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Навчалися найголовнішого: як українські прикордонники пройшли курс бойової підготовки у Франції – відео
Наступний матеріал
Партизани "Атеш" розвідали систему оборони окупантів у районі Джанкоя – що дізналися
Loading...
Народжені у День Незалежності та День прапора на Рівненщині отримали вишиванки у подарунок – як реагують батьки

Народжені у День Незалежності та День прапора на Рівненщині отримали вишиванки у подарунок – як реагують батьки

На Львівщині дві сестри зберігають колекцію вишитих килимів своєї мами – чим вона унікальна

На Львівщині дві сестри зберігають колекцію вишитих килимів своєї мами – чим вона унікальна

Етнічні традиції чи шароварщина: яка різниця між вишиванкою і вишиваною сорочкою – репортаж

Етнічні традиції чи шароварщина: яка різниця між вишиванкою і вишиваною сорочкою – репортаж

Петро Порошенко з командою показали свої вишиванки

Петро Порошенко з командою показали свої вишиванки

В Україні відзначають День вишиванки

В Україні відзначають День вишиванки

"Першого свого підбитого кацапа я навіть мамі скинула" – історія аеророзвідниці "Мавки"

"Першого свого підбитого кацапа я навіть мамі скинула" – історія аеророзвідниці "Мавки"