938-у річницю від часу першої письмової згадки про місто відзначає Луцьк. 1085-й рік вважається датою заснування древнього Лучеська. Відзначили цей день містяни велопробігом у вишиванках, до якого доєдналися понад чотири сотні учасників. На центральні площі люди у національному вбранні та патріотичних кольорах вишикувались і створили мапу України. Обидві акції присвятили українським захисникам, які щодня боронять нашу державу. Як це було – у сюжеті "5 каналу".
На Театральному майдані Луцька збираються люди на велосипедах у вишитих українських сорочках та з національною символікою. Готуються до заїзду центральними вулицями міста.
"Їдемо всією родиною: я, дружина і наших двоє синів. Не перший рік вже катаємовсь. Показуємо, що ми українці, що нам це важливо і підтримуємо те, що відбувається в нас зараз, мається на увазі боротьбу нашу, ми підтримуємо наших хлопців, які воюють, ми підтримуємо тих людей, які ідентифікують себе як українці", – розповідає учасник велопробігу у вишиванках Віктор Дубчук.
"По-перше, це гарно виглядає в українських костюмах, по-друге – я ніколи не брала в цьому участь, мені цікаво в Луцьку це зробити. Їжджу на велосипеді постійно, дуже це люблю, вважаю це екологічним, класним транспортом", – учасниця велопробігу у вишиванках Тетяна Штепенко.
Колона на чолі з байкерами від центрального майдану рушила вулицями обласного центру. Рух транспорту за маршрутом перекрили, на випадок повітряної тривоги – передбачили, куди можуть сховатися велосипедисти.
"Протяжність середня, 11 км – вона не є довгою. Зазвичай 90% всіх пошановувачів велопробігу доїжджають до фінішу", – наголошує співорганізатор акції Володимир Захожий.
Чотири сотні учасників їхали у супроводі карети швидкої та поліції. Заїзд тривав 40 хвилин. До велопробігу долучилися і три десятки військовослужбовців.
Велопробіг у вишиванках – традиційний, його щороку проводять у Луцьку до Дня незалежності, або з нагоди Дня міста. Також уже традиційно з 2007-го року тут організовують громадську акцію "Українська вишиванка". Уляна Немченко прийшла на дійство у традиційному для волинського полісся вишитому орнаменті.
"Вишиванка – це наш генетичний код. Раніше в вишиванках закладалися обереги. Були вишиванки обрядові, були побутові. Історія наших вишиванок дуже цікава, тому треба зберігати, передавати своїм дітям, онукам", – каже учасниця акції "Українська вишиванка" Уляна Немченко.
За традицією учасники стають разом та утворюють на головній площі міста зображення: слова "Україна", "Луцьк", тризуб. 2014-го склали слово "Мир". Цьогоріч – це мапа України. Під час цього дійства частина територій, яку тимчасово окупувала росія, назавжди повернулася до України.
"В кінці ця карта воз'єдналася за допомогою дітей і військових і Україна знову стала єдиною. Це символізувало те, що нас однозначно чекає лише перемога", – наголошує співорганізатор акції Володимир Захожий.
"З відчуттям свята і наближення перемоги, бо перемога за нами і деже близько. Ми віримо в це і віримо в ЗСУ, в наших воїнів. Правда хлопці?" – наголошує учасниця акції "Українська вишиванка" Марія Коханюк.
Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"
Читайте також: Як у Полтаві пройшов благодійний велопробіг "Разом до перемоги" – включення
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.