pressemblem.ch

"Злив" особистих даних акредитованих у "ДНР" журналістів: гострі і суперечливі реакції

  Журналістська спільнота обурена і вимагає видалити оприлюднену інформацію

  Сайт "Миротворець" оприлюднив персональні дані приблизно п'яти тисяч журналістів, які акредитувалися на окупованих бойовиками територіях Донбасу, інформує УНІАН. Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили зарубіжні кореспонденти всесвітньо відомих видань.

  Журналістська спільнота гостро відреагувала на оприлюднення цих матеріалів. Представники медіа зробили колективну заяву. "Ми, журналісти українських та закордонних ЗМІ, та представники українських та міжнародних медіа-організацій, глибоко шоковані діями українських політиків, та співробітників сайту "Миротворець", які виставили в публічний доступ персональні дані всіх журналістів, які отримували акредитацію в самоназваних "ДНР/ЛНР", назвавши їх людьми, які "співпрацюють з терористами", - йдеться у заяві, що оприлюднена на низці ресурсів (наприклад тут і тут).

  Там також повідомляють, що після оприлюднення особистих даних журналістам почали "телефонувати та писати з погрозами, а від деяких українських політиків уже пролунали заклики вважати цих журналістів "ворогами України" і взагалі закрити їм можливість працювати".

  Згідно із заявою, журналісти вимагають від сайту "Миротворець" негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані відповідних журналістів".

  "Ми звертаємося до українських політиків, народних депутатів з вимогою припинити маніпуляції цією інформацією. Ми також звертаємося до української влади, правоохоронних органів України з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку", - наголошують журналісти.

  Суголосна з ними і голова Інституту масової інформації Оксана Романюк. Вона написала: "Хакери сайту "Миротворець" нанесли реальний удар по іміджу України одразу на кількох рівнях. Взяли і вивалили персональні дані коло 5 тис.журналістів, які мали акредитацію т.зв. ДНР/ЛНР, деякі надрозумні депутати уже закликають вішати їх на стовпах, а деякі такі самі розумні диванні патріоти уже почали дзвонити з прокльонами. Я просто нагадаю тут, що у 2014 році ВІСІМДЕСЯТ журналістів, українських і закордонних, так чи інакше пройшли через підвали сепаратистів. Їм простромлювали шпицями, ламали, руки, ноги, ребра, гвалтували, били, кололи наркотики. Тому що вони працювали на українські ЗМІ, або на незалежні закордонні. І - уявіть - у багатьох з них були акредитації ТОЇ сторони!"

  Також прозвучала і протилежна думка щодо скандального "зливу". Журналіст і коментатор Віталій Портніков з цього приводу заявив: "Неможливо навіть уявити собі ситуацію, у якій ізраїльський журналіст акредитується при "міністерстві інформації" адміністрації ХАМАС у секторі Газа. Неможливо навіть уявити собі ситуацію, у якій грузинський журналіст акредитується при владі Абхазії і Південної Осетії. Але право українських ЗМІ акредитуватися при "ДНР" та "ЛНР" чомусь не викликає сумніву у частини моїх колег".

  Він пояснив свою думку: "Так не можна. Не можна акредитуватися в міністерствах колабораціоністів і запевняти, що це для блага читачів. Не можна стверджувати, що якщо іноземцям можна, то вам - і поготів. Ви тут не іноземці, ви тут - громадяни. Вам повинно бути соромно хоч іноді. Хоча б вдома, якщо не в ваших редакціях".

  Нагадаємо, за "Законом України про права і свободи громадян на окупованій території України" територію Криму та ОРДО-ОРЛО визнано тимчасово загарбаною Російською Федерацією, а жодні маріонеткові формування ("Державна рада Криму", "ДНР", "ЛНР") не мають визнання і суб'єктності. А 27 січня 2015-го Верховна Рада України визнала Росію державою-агресором, а "ДНР-ЛНР" – терористичними організаціями. Однак цей документ був проголосований тільки у першому читанні.

  Попередній матеріал
  У Полтаві знайшли повішеним журналіста "Громадського.ТБ"
  Наступний матеріал
  Отар Довженко прокоментував скандал щодо "зливу" даних акредитованих у "ДНР" журналістів
  Теги:
  Loading...
  СБУ затримала тітушку-сепаратиста, який проводив антиукраїнську пропаганду у соцмережах

  СБУ затримала тітушку-сепаратиста, який проводив антиукраїнську пропаганду у соцмережах

  СБУ продовжує відслідковувати пропагандистські потуги "піар асів Захарченка"

  СБУ продовжує відслідковувати пропагандистські потуги "піар асів Захарченка"

  Чубаров розповів, чому європейці вірять російській пропаганді - інтерв'ю

  Чубаров розповів, чому європейці вірять російській пропаганді - інтерв'ю

  Туреччина не пропустила до країни головного редактора російського пропагандистського видання

  Туреччина не пропустила до країни головного редактора російського пропагандистського видання

  "Мій племінник їздив воювати у Горлівку" - російський пропагандист Кисельов розповів про "подвиги" свого родича

  "Мій племінник їздив воювати у Горлівку" - російський пропагандист Кисельов розповів про "подвиги" свого родича

  5 канал - трансляція наживо