5.ua

В.о. Президента підписав закон про окуповану території

  Виконуючий обов’язки Президента України, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав Закон України про права і свободи громадян на окупованій території України.  Закон № 1207-VII визначає статус території, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах такого режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, повідомляє УНІАН.

  Крім того, у законі було визначено, що на окупованій території не забезпечується державне регулювання підприємницької діяльності.

  У законі затверджено, що громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в'їзд та виїзд із тимчасово окупованої території за умови пред'явлення документа, що підтверджує громадянство України. Також примусове зарахування до громадянства іншої країни не визнається українським законодавством.

  Відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території покладається на Російську Федерацію, як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

  Для громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території та переселилися з неї, реалізація права на зайнятість, пенсійне забезпечення, соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві, та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та надання соціальних послуг, здійснюються відповідно до законодавства України.

  Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

  Нагадаємо, що Верховна Рада 15 квітня ухвалила закон про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України. За це рішення проголосували 228 народних депутатів із 273, зареєстрованих у сесійній залі.


  Попередній матеріал
  У Києві з'явиться особлива міліція в чорній формі
  Наступний матеріал
  В Ізраїлі вшановують пам‘ять жертв Голокосту
  Теги: