Геращенко розповів, чому законопроект про визнання "ДНР" та "ЛНР" терористами був проголосований тільки у першому читанні

Закон про визнання організацій терористичними не тільки визнає такими "ЛНР" і "ДНР", але у майбутньому буде застосовуватись до всіх подібних організацій, тому виникла дискусія щодо деяких механізмів.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив народний депутат з фракції "Народний фронт" Антон Геращенко.

Він запевнив, що в другому читанні законопроект приймуть вже наступного тижня.

"Цей законопроект не тільки визнає" ДНР "і" ЛНР "терористичними організаціями, але він буде, у майбутньому, застосуються до будь-якої організації, яка діятиме проти України. А такі можуть виникати і в майбутньому, адже у Путіна фантазія бурхлива. Дискусія була навколо процедури визнання терористичних організацій", - розповів депутат.

"Міністерство юстиції, розробник цього закону, пропонувало, щоб Генеральна прокуратура і СБУ зверталися у вищий адміністративний суд, і той за особливою процедурою, за один день, приймав рішення - є ця організація терористичної чи ні. Народні депутати на раді фракцій наполягли на тому, щоб статус терористичної організації присуджувала Верховна Рада. Тому буде друге читання і там буде доповнено, що статус терористичної організації стверджує Верхова Рада", - пояснив Геращенко.

"Цей статус необхідний, щоб на міжнародній арені ні у кого не було ілюзій, що "ЛНР" і "ДНР" стоять в одному ряду з такими організаціями як "Аль-Каїда", тобто з тими, які цілеспрямовано діють на знищення цивільних осіб, на досягненні своїх цілей шляхом терору ", - заявив політик.

Попередній матеріал
Порошенко розповів, про що написав листа Путіну
Наступний матеріал
Терористи зібрали близько 2,5 тисяч бойовиків біля Дебальцевого – Тимчук