Епіфаній
Епіфаній president.gov.ua

"З'явилося відчуття відповідальності": Митрополит Епіфаній розповів про свої емоції після обрання главою ПЦУ

  За його словами, він ніколи не прагнув зайняти цю важливу посаду

  Глава Православної Церкви України митрополит Епіфаній розповів, що відчув після свого обрання на Об'єднавчому соборі. Про таке повідомило "НВ".

  "Яке у мене було відчуття? З'явилося відчуття відповідальності. Тому що в історії не було таких прецедентів: об'єдналися Київський Патріархат, Українська Автокефальна Православна Церква і частково Московський Патріархат. Це різні люди, яких потрібно об'єднати, направити на шлях розвитку. І тому тут потрібно приймати складні рішення і нести особисту відповідальність. Радити можуть інші, але приймати рішення потрібно мені. І відповідати мені як керівнику", – наголосив священнослужитель.

  За його словами, він ніколи не прагнув зайняти цю важливу посаду і його навіть запитували про те, чому він не веде агітацію і не намагається переконати людей, що він його гідний. При цьому у першому турі він отримав 42% голосів, а в другому за нього проголосували більше як 50% учасників Об'єднавчого собору.

  Як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української Православної Церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того ж дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання Томосу. 

  Довідково: новообраний предстоятель Епіфаній (в миру Сергій Думенко) – наймолодший духовний лідер в Україні. У лютому йому виповниться 40 років. Епіфаній був намісником Філарета, в церковних колах його називали правою рукою Патріарха УПЦ КП. 2010 року він був призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Виріс новий голова Української Православної Церкви на Буковині. Вчився у Київській семінарії. Служіння починав у Рівненській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Монаший постриг прийняв 2007 року.

  Попередній матеріал
  Голова столичної РДА травмував патрульну: у Кличка відреагували на резонансний випадок
  Наступний матеріал
  Модернізація армії та повернення Криму й Донбасу: на сайті ЦВК оприлюднили передвиборчу програму Порошенка

  На першому засіданні Синоду ПЦУ ухвалили низку рішень – подробиці

  У Києві зібрався перший синод ПЦУ – фото, відео

  Як інтронізація Предстоятеля ПЦУ Епіфанія зібрала разом військових, акторів та представників різних релігійних конфесій – сюжет

  Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

  Виступ Президента з нагоди інтронізації Предстоятеля ПЦУ Епіфанія – відео

  Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували: що це означає