Епіфаній
Епіфаній president.gov.ua

Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли українські лаври перейдуть до ПЦУ

  Митрополит Епіфаній розповів про першочергові завдання ПЦУ, українські лаври та стосунки з Московським Патріархатом

  Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної Церкви України Епіфаній розповів про те, які три ключові завдання він ставить перед собою як глава ПЦУ, повідомляє УНІАН з посиланням на НВ.

  "Перше — зберегти єдність, яка була задекларована на об'єднавчому соборі. Друге — звернути особливу увагу на освіту. Оскільки я був ректором, для мене це питання дуже важливе: освіта — наше майбутнє. Третє завдання — це молодь, яку ми повинні залучити до церкви. Але без духовної освіти, в цілому без розвитку освіти ми не зможемо цього зробити", – заявив Епіфаній.

  Згадав митрополит і про статус лавр.

  "Лаври — духовно-культурне надбання українського народу. І я вірю, що Господь створить такі умови, що лаври перейдуть в Помісну українську церкву. Думаю, що це станеться протягом наступних років, можливо, навіть року. Я б хотів, щоб лаврські ченці самостійно прийшли до усвідомлення того, що немає іншого шляху, крім шляху об'єднання, щоб разом творити нашу новітню історію", – висловив впевненість митрополит.

  Окрім вищезазначеного, Епіфаній згадав і про стосунки з Московським Патріархатом.

  "Після об'єднавчого Собору та отримання томосу я жодного разу не перетинався з ієрархами та духовенством вже Російської православної церкви України. Тобто у них немає бажання вести діалог, немає аргументів. Але я готовий до спілкування, готовий знаходити час для діалогу про єднання всіх православних в єдину церкву. Проте з їхнього боку, очевидно, що такого бажання немає", – наголосив він.

  Попередній матеріал
  У Києві 12 священнослужителів Московського Патріархату перейшли до ПЦУ
  Наступний матеріал
  В МЗС України відреагували на заяву Волкера про допуск спостерігачів РФ на президентські вибори

  На першому засіданні Синоду ПЦУ ухвалили низку рішень – подробиці

  У Києві зібрався перший синод ПЦУ – фото, відео

  Як інтронізація Предстоятеля ПЦУ Епіфанія зібрала разом військових, акторів та представників різних релігійних конфесій – сюжет

  Митрополит Епіфаній: Віримо, що "в належний час" ПЦУ стане патріархатом

  Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

  Виступ Президента з нагоди інтронізації Предстоятеля ПЦУ Епіфанія – відео