uainfo.org

Філарет привітав Епіфанія: Здійснилася мрія багатьох поколінь українців

Філарет також подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за рішучість у наданні Томосу Українській Церкві

Патріарх Київський Філарет привітав Митрополита Епіфанія з поставленням на Київський престол, на пост предстоятеля Помісної Православної Церкви України, а також із 40-літтям від дня народження. Лист із привітанням від патріарха Філарета, який через хворобу не зміг бути присутнім на інтронізації Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, зачитали під час богослужіння у Софії Київській, повідомляє "Укрінформ".

"На жаль, через заборону лікарів у зв’язку зі станом здоров'я, я не можу в цей урочистий день бути разом з вами. Але цим письмовим поздоровленням хочу найперше висловити свою велику радість. Адже вас на соборі у Святій Софії 15 грудня 2018 року було обрано предстоятелем Помісної Автокефальної Української Православної Церкви. А сьогодні відбулася ваша інтронізація. Здійснилася мрія багатьох поколінь православних українців мати свою єдину і визнану Українську Православну Церкву", – написав Філарет.

Він нагадав, що Київський Патріархат, з яким обʼєдналася Українська Православна Автокефальна Церква і частина Української Православної Церкви Московського Патріархату утворили єдину вже церкву, яка отримала від Вселенського Патріарха Варфоломія Томос про автокефалію та була внесена до диптиху помісних церков. Патріарх побажав сил, міцного здоров'я та Божої допомоги митрополиту Епіфанію у звершенні важкого і відповідального предстоятельського служіння.

Філарет також зауважив, що новостворена помісна Українська Православна Церква наразі не стала єдиною.

"Вам, разом з єпископатом і духовенством та всіма вірними належить не лише зміцнювати внутрішню єдність, але й зробити все для того, щоб до Української церкви ввійшли і ті православні, які поки що лишаються в підлеглості іншому патріархату. Це складне завдання. Але, як на початку боротьби за автокефалію, я був один із небагатьох, хто вірив у її успіх. Так і зараз я переконаний, що помісна Українська православна церква у майбутньому об'єднає всіх православних в Україні. І тоді, як одна з найбільших українських православних церков у світовому православ’ї Українська церква буде піднесена до стану патріархату", – висловив упевненість владика.

Філарет подякував його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію за рішучість, за те, що не піддався на тиск і "вчинив по правді, задовольнивши справедливе прагнення Української церкви". А також подякував Президенту України Петру Порошенку і всім, хто з боку Української держави сприяв цій справі. "Ваша наполегливість допомогли досягти успіху", – зазначив патріарх.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України

6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
РосЗМІ поширюють фейки про обстріли Золотого-5 – штаб ООС
Наступний матеріал
Набув чинності наказ, що дозволяє напряму закуповувати озброєння за кордоном
Loading...

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували: що це означає

Епіфаній: ПЦУ не підпорядковується Константинопольському Патріархату

Стало відомо, коли відбудеться інтронізація Митрополита Епіфанія

Найважливіша реліквія: де зберігатимуть Томос і навіщо ПЦУ його розтиражує

"Попереду ще багато спільної праці": Епіфаній провів святкову службу в Софійському соборі

Різдвяна Літургія у Софійському соборі: представлення Томосу – завершено