Станіслав Клих, лікарня, тортури
Станіслав Клих, лікарня, тортури соцмережі

Зі слів мами: Денісова розповіла про самопочуття Клиха

  Тамара Клих не довіряє інформації, яку отримує з різних джерел щодо свого сина, і тому дуже б хотіла, щоб Денісову допустили до її сина

  Незаконно засуджений в Російській Федерації громадянин України Станіслав Клих, який наразі перебуває у психіатричній лікарні в Магнітогорську (РФ), дуже хворий. Про це розповіла його мати, повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

  "Щойно телефоном поговорила з Тамарою Іванівною - мамою Станіслава Клиха. Вона сказала, що заразі її син, дійсно, знаходиться в психіатричній лікарні. Це підтвердили і правозахисниця Тетяна Щур, і адвокат Катерина Бур’ян. Станіслава чимось лікували, він краще себе почуває, але по очах видно, що він, безумовно, дуже хворий... Турбує те, що Станіслав попросив дитячі книжки. Коли мати була у нього два місяці тому, він теж увесь час говорив про дитинство. Вже тоді це її насторожило. Зараз Тамара Клих не може поїхати до сина, оскільки вона сама дуже погано себе почуває, в неї великі проблеми зі здоров’ям. Все ж таки їй 75 років", – зазначила Денісова.

  За повідомленням Тамари Іванівни, інформація про гарне самопочуття, яка була надана російським омбудсменом, неактуальна. За її словами, Тамара Клих не довіряє інформації, яку отримує з різних джерел щодо свого сина, і тому дуже б хотіла, щоб Денісову допустили до її сина.

  "Адже довіра в неї є тільки до нас, потрібно щоб ми своїми очима побачили, що ж там дійсно відбувається зі Станіславом", – наголосила Денісова.

  Вона заявила, що ще раз звертатиметься до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, щоб вона посприяла візиту до українських політв’язнів, які знаходяться в Росії й, в першу чергу до тих, хто оголосив голодування та чий стан здоров’я викликає занепокоєння: до Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Олега Сенцова, Еміра Усеїна Куку.

  Як повідомляв 5.UA, у травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Клиха і Миколу Карпюка до 20 і 22,5 роки ув'язнення в колонії суворого режиму. Їх засудили за нібито участь у банді, вбивстві і замаху на вбивство російських військовослужбовців. За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі у боях проти російських військ за незалежну Чечню. Крім того, Карпюк нібито наприкінці 1994 – початку 1995 роках сам брав у них участь. Міністерство юстиції України неодноразово направляло до Росії запити про передачу Карпюка і Клиха. Під час "слідства" до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров'я Клиха.

  Попередній матеріал
  Президент підписав закон про нацбезпеку
  Наступний матеріал
  У Харкові невідомі у протигазах напали на офіс ЛГБТ-спільноти
  Loading...

  Звільнення бранців Кремля: омбудсмен закликала послів країн ЄС звернутися до Путіна

  Сенцова годують якоюсь невідомою сумішшю – омбудсмен

  Омбудсмен Денісова повернулася з Росії – що розповіла в Раді

  Адвокат розповів про стан здоров’я Сенцова на 47-ий день голодування

  Денісова: Україна готова передати РФ 23 росіянина в обмін на 23 українських політв'язня

  Денісова у відповідь Москальковій: "Дивно, якби український Омбудсмен була громадянкою РФ"